آشنایی با برنامه نویسی که با استفاده از کامند لاین، قهوه ساز خود را هک کرد!

  برنامه نویسان باهوش، عاشق بازی کردن با کدها و ساختن یک زندگی آسان برای خود و دیگران هستند. مثلا Simone Margaritelli تصمیم به هک دستگاه قهوه ساز هوشمند خود برای کنترل فرایند ساخت قهوه از کامند لاین گرفت! تا جایی که این برنامه نویس ممکن است شما را به یاد برنامه نویسان تنبلی که برای انجام کارهای روزمره خود، اسکریپت های هک می نویسند بیاندازد. به هر حال، این برنامه نویس خلاق پس از تست موفقیت آمیز سورس کدش، آن را در GitHub به اشتراک گذاشت. 

 Simone Margaritelli خود را یک قهوه دوست -کسی که زیاد قهوه می نوشد- و هکری که در طول هفته چندین لیتر قهوه می نوشد معرفی می کند! بنابراین به ساخت چیزی که راحت و بهتر یک فنجان قهوه را آماده کند پرداخت. او یک دستگاه قهوه ساز هوشمند از آمازون خریداری کرد به طوری که به عنوان یک وسیله متصل به اینترنت، او می توانست با استفاده از برنامه موبایل و اینترنت خانه دستگاه قهوه ساز را کنترل کند.

برنامه نویس بودن Simone Margaritelli باعث می شد او بیشتر ساعات خود را با کامپیوتر بگذراند. به این دلیل او احساس کرد به یک کنسول مشتری -چیزی که در دستگاه قهوه ساز در دسترس نیست- نیاز دارد. بنابراین او روی برنامه های اندروید به صورت مهندسی معکوس و فهمیدن پروتکل های ارتباطی کار می کرد؛ این کار به او کمک کرد تا بتواند برنامه ای پیاده سازی کند که به او اجازه می دهد قهوه خود را از طریق ترمینال سیستم عامل اش آماده نماید. به گفته ی این برنامه نویس:

از آنجایی که درک ساز و کار اپ های اندرویدی به صورت مهندسی معکوس نسبت به اپ های iOS ساده تر است، تصمیم به معکوس کردن آن ها گرفتم. من یک بار یک برنامه اندرویدی دانلود کردم و شروع به مطالعه کلاس ها و متدهای مختلف آن کردم.

در پایان هم به خاطر داشته باشیم که واژه ی «هک» که در عنوان این مقاله به کار گرفته شده است، در واقع به معنی در اختیار گرفتن کنترل یک گجت است و ارتباطی با مسائل امنیت، نفوذ به سیستم ها و ... ندارد.

This Programmer Hacked His Coffee Machine To Brew Coffee Using Command Line

0 • عیسی پور در تاریخ: 1395/07/24

  ممنون مطلب خوبی بود
  آقا چرا سکان انقد کم کار شده :(

  Morteza در تاریخ: 1395/07/26

  خسته شدن فکر کنم :/

 • حمیدرضا نوروزی در تاریخ: 1395/08/03

  سلام خدمت شما دوستان عزیز
  سُکان آکادمی خسته نمیشه!...بعضی از همکاران به شخصه خودم بعضی وقتا مشغله کاری زیادی دارن...اگر بروزرسانی دیر به دیر هست دلیل بر خسته شدن سُکان آکادمی نیست.
  امیدوارم با تلاشای بیشتر و وقت آزادتر بتونیم هر آنچه شایسته است رو در خدمت شما کاربران قرار بدیم.

 • sama در تاریخ: 1395/08/29

  مطلب خوبی بود؛ بسیار ممنون.چه خوب میشد که سایتهایی که درمورد اخبار فناوری اطلاعات(زبان انگلیسی) فعالیت میکنند رو هم در قسمتی اعلام میکردید.

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)