CodinGame: یک بازی جدید برای تقویت مهارت های برنامه نویسی

CodinGame: یک بازی جدید برای تقویت مهارت های برنامه نویسی

CodingGame یک وب‌سایت جذاب است که به‌ شما کمک می‌کند تا به‌ راحتی مهارت‌های برنامه‌نویسی خود را -آن‌ هم با بازی کردن- ارتقا دهید. شما لازم است در این بازی، دستورات صحیح را برای مقابله با دشمنان وارد کنید و برنده‌ی بازی شوید. این وب‌سایت به‌شما اجازه‌ می‌دهد که زبان برنامه‌نویسی مورد علاقه‌ی خود را از بین گزینه‌های بسیاری انتخاب کنید. برای آشنایی با این گیم، با ما در سکان آکادمی همراه باشید.

این وب‌سایت با نام CodingGame یا «بازی کدنویسی»، به‌ شما کمک می‌کند که با استفاده از بازی‌ کردن، دانش برنامه‌نویسی خود را ارتقاء دهید. تمام بازی در محیط مرورگر اجرا شده و به‌ شخص بازیکن اجازه می‌دهد که بدون هیچ تاخیری کدنویسی کرده و کدهای خود را مورد آزمایش قرار دهد. بازیکن لازم است دستورات و کدهای برنامه‌نویسی مناسب را برای دفاع از حملات دشمنان در کنسول وارد کند.

این بازی یک‌ نفره و یا چند نفره است که به صورت نوبتی انجام می‌شود. بنابراین در هر نوبت، بازی ورودی‌های جدید و متفاوتی را گرفته و خروجی مناسب را باید نشان دهد. قبل از وارد شدن به بازی، لازم است زبان برنامه نویسی خود را از بین مجموعه‌ی ارائه شده انتخاب نمایید. شما می‌توانید زبان برنامه‌نویسی که با آن آشنا هستید انتخاب کنید یا زبان برنامه‌نویسی جدیدی را با این روش جذاب یاد بگیرید. لیست زبان‌ها ساپورت شده عبارتند از:

C#
C++
Java
Javascript
Python
Bash
C
Clojure
Dart
F#
Go
Groovy
Haskell
Lua
Objective C
Ocaml
Pascal
Perl
PHP
Ruby
Rust
Scala
Swift
VB.NET

پس از انتخاب زبان برنامه‌نویسی مد نظر خود، گام نخست این است که به برنامه‌ی خود بگویید به طرف دشمنانتان شلیک کند. برای انجام چنین کاری لازم است قطعه‌ی کد را داخل یک ویرایشگر نوشته سپس در برنامه‌ی دفاعی خود Copy/Paste کنید. بعد از این مرحله، CodingGame کدی را که شما نوشته و Copy\Paste کردید، مورد آزمایش و اجرا قرار می‌دهد تا مطمئن شود که شما کار خود را به درستی انجام داده‌اید. اگر کدهای شما درست بوده باشد، دشمنان نابود می‌شوند.

بعد از یک آموزش ساده که سایت در اختیارتان خواهد گذاشت، شما مطمئنا آماده خواهید شد تا بازی‌های پیچیده‌تری انجام دهید. پس درنگ نکنید و حتما از این سایت دیدن کنید البته همواره این نکته را هم مد نظر داشته باشید که این سایت برای افراد مبتدی طراحی نشده است. اما اگر مهارت‌های ابتدایی کدنویسی را دارید، به‌راحتی می‌توانید در کدنویسی بهتر شوید.

منبع