Everyone Can Code: اپلیکیشن جدید اپل برای آموزش کدنویسی به کودکان

Everyone Can Code: اپلیکیشن جدید اپل برای آموزش کدنویسی به کودکان

شرکت اپل یک برنامه‌ ی جدید کدنویسی خود برای کودکان تحت عنوان Everyone Can Code را منتشر کرد. این برنامه ی جدید برای دانش آموزانی است که می خواهند Swift را از ابتدا یاد بگیرند. این پروژه بخشی از طرح ConnectED است که به شرکت اپل محول شده است. برای این منظور، اپلیکیشن Swift Playgrounds برای آیپد با واسط گرافیکی کاربر (GUI) کاربردی و آسان در فصل پاییز منتشر خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با این برنامه، در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید.

در مراسم سالانه رونمایی از محصولات جدید اپل که چهارشنبه برگزار شد، این شرکت علاوه بر معرفی امکانات جدید آیفون، یک برنامه ی کدنویسی جدید تحت عنوان Everyone Can Code را نیز معرفی کرد.

شرکت اپل با این برنامه ی جدید، کدنویسی در سوئیفت را به دانش آموزان آموزش خواهد داد. برای این منظور اپلیکیشن Swift Playgrounds، که در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل ۲۰۱۶ معرفی شده بود در پاییز آینده در آیپدها آغاز به کار خواهد کرد.

اپلیکیشن Swift Playgrounds یک رابط کاربری تعاملی دارد که دانش آموزان می توانند با نوشتن کدهای دستوری ساده، کاراکترهای متحرک آن را کنترل کنند. این اپلیکیشن به دانش آموزانی که هیچ آشنایی اولیه ای با کدنویسی ندارند اصول Swift را آموزش می دهد. اگر دانش آموزان تمایل داشته باشند تا بیشتر با سوئیفت کار کنند، می توانند از App Development با راهنمای سوئیفت استفاده کنند و اپلیکیشن iOS خود را با استفاده از XCode، کدنویسی کنند.

Everyone Can Code بخشی از طرح ConnectED است که توسط اوباما رئیس جمهور آمریکا مطرح شده است و این پروژه به شرکت اپل واگذار شده است. اپل تاکنون با ۱۱۴ مدرسه که زیرساخت های تکنولوژی مورد نیاز و مناسب نداشته اند، این طرح را آغاز کرده و برای این مدارس امکاناتی از قبلی آیپد، کامپیوترهای مک و تلویزیون های اپل برای کلاس ها فراهم کرده و شبکه ی بیسیم پرسرعت در این مدارس نصب کرده است.

منبع