20 دلیلی که باید با یک گیک ازدواج کرد

در دنیایی که در حال حاضر در آن به سر می بریم، روز به روز به گیک ها اهمیت بیشتری داده می شود و این مسئله از آنجا ناشی می شود که گیک ها تاثیرات انکار ناپذیری در پیشرفت دنیایی که نیازمند فناوری است ایجاد کرده اند. برای ازدواج کردن می توانیم معیارهای متفاوتی داشته باشیم که از آن جمله می توان به میزان موفقیت، سطح سواد، وضعیت مالی و ... اشاره کرد. گروهی از گزینه های ازدواج آینده که می توانند گزینه خوبی برای ازدواج باشند گیک ها هستند. در ادامه این مقاله با همراه باشید تا متوجه شوید اگر شما با یک گیک ازدواج کنید، علاوه بر شوهر یا زن چه چیزهای دیگری به دست خواهید آورد:

1- تعهد
لازم به توضیح نیست که گیک ها به کاری که انجام می دهند بسیار متعهد هستند و در بسیاری از مواقع، غیرتی مثال زدنی در مورد سیستم عامل مورد استفاده، سخت افزار مورد علاقه، گوشی موبایل و ... دارند. حال فرض کنید که اگر شما به یک گیک تعلق داشته باشید چه سرنوشتی در انتظار شما خواهد بود!

2- حل مسائل
گیک ها عاشق هر کردن مشکلات هستند. وقتی گیکی می تواند مشکلی را با موفقیت حل کند، این به معنی یک موفقیت بزرگ برای او است و این در حالی است که برای رسیدن به این موفقیت از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد. به نظر می رسد اگر همسر شما یک گیک باشد و خدای نکرده مشکلی در زندگی زناشویی شما بوجود آید، وی تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا این مشکل رفع گردد.

3- ایده آل گرایی
گیک ها ایده آل گرا هستند. زمانی که با مشکلی رو به رو می شوند، شروع به تحقیقی کامل و جامع در مورد موضوع می کنند و راه کاری که برای مشکل می یابند در بیشتر مواقع بدون نقص است. اکثر گیک ها به خاطر غروری که دارند دوست دارند در موضوع کاری خود شماره 1 باشند و به نظر می رسد کمتر کسی آرزوی داشتن یک زن یا شوهر شماره 1 را در سر نپرورانده باشد.

4.-قدر شناسی
زمانیکه کارفرمای یک گیک قدر کارها و ارزش هایی که وی برای شرکتش به ارمغان آورده را می داند، قدرشناسی آقای گیک هم دوچندان شده و سعی می کند بیش از پیش برای مجموعه ای که در آن کار می کند ارزش بیاورد. اگر با یک گیک می خواهید زیر یک سقف زندگی کنید، بدانید که باید برای ارزشهای وی اهمیت قائل شوید و در اینجا است که آقا یا خانم گیک هم تمام تلاش خود را برای بهبود روابط زناشویی به کار خواهد بست.

5- حساسیت
گیک بودن یعنی ورود به دنیای رقابت. رقابتی که در آن هر لحظه امتحان می شوید، تحقیر می شوید و در برخی مواقع هم آبروی شما به کلی از دست خواهد رفت (مثلا زمانیکه یک باگی که قبلا فکرش را هم نمی کردید در نرم افزار شما وجود دارد.) همین رقابت شدید موجب گردیده گیک ها یا به افرادی عصبی و یا افرادی حساس مبدل گردند و اگر شما توفیق آشنایی با مورد دوم را داشته باشید، شک نداشته باشید که پرنده خوشبختی روی شانه های شما نشسته است. این گروه از گیک ها از سایر افراد معمولی جامعه بسیار حساس تر هستند و مسلماً زمانیکه شما سعی دارید از مشکلات خود برای وی صحبت کنید، با حساسیت هرچه تمام تر به حرف های شما گوش خواهد داد و در صدد رفع مشکل شما بر می آیند.

6- دیوانه ورزش نیستند
برخلاف سایر افراد، گیک ها خیلی علاقه خاصی به ورزش ندارند چرا وقت اینکار را ندارند. شاید این خصوصیت گیک ها برای خیلی از افراد به خصوص خانم ها ارزشمند باشد چرا دیگر مجبور نخواهند بود تا به خاطر یک مسابقه ورزشی که قرار است از تلویزیون پخش شود مهمانی خود را کنسل کنند.

7- یادگیری مداوم
یکی از مسائلی که گیک ها را از سایر افراد جامعه مجزا می سازد، علاقه زیاد ایشان به یادگیری چیزهای جدید است. زمانیکه ایشان با چیز جدیدی رو به رو می شوند که از آن سر در نمی آورند، سعی می کنند نحوه کار با آن را یاد گرفته و به سرعت خود را با شرایط جدید تطبیق دهند. به عبارت دیگر، زندگی کردن با یک گیک معادل است با زندگی با فردی که به محض مواجهه با یک مشکل در مسیر زندگی، نا امید نمی شود و تمام تلاش خود را برای رفع آن به کار خواهد بست و این یکی از مسائلی است که می تواند ضامن خوشبختی یک زوج جوان گردد.

8- باهوشی
برای اینکه کسی تبدیل به یک گیک گردد خصوصیات زیادی باید وجود داشته باشد و یکی از مهم ترین آنها هوش است. مزایای زندگی با یک فرد باهوش خیلی نیاز به توضیح ندارد!

9- احساساتی
اگر توجه کرده باشید گیک ها نسبت به قهرمان خود در دنیای فناوری علاقه خاصی از خود نشان می دهند. مثلا زمانیکه آقای استیو جابز به رحمت خدا رفت، بسیاری از کسانی که طرفدار شرکت اپل بودند سیاه پوش شدند. حال فرض کنید شما بخشی از قلب چنین آدمی را تسخیر کنید که در چنین وضعیتی است که خیال شما از همه نظر می تواند راحت باشد.

10- صبوری
زمانیکه یک برنامه نویس با باگی در برنامه یا اپلیکیشن خود رو به رو می شود، از خواب و خوراک خود می زند تا این باگ رفع گردد و در این پروسه صبر غیر قابلی وصفی از ایشان دیده می شود. به طور حتم، زندگی با آدمی که یکی از خصایص وی صبر است بسیار ارزشمند خواهد بود.

11- تجرد
خبر ناگوار کننده برای گیک ها این است که آنها خیلی در ذهن دخترها خوشنام جای نگرفته اند و این هم به خاطر شرایط کاری ایشان است اما خبر امیدوار کننده برای دخترهای دم بخت این است که گیک ها آنقدر غرق در کار خود هستند که فرصت آشنایی و ازدواج نداشته اند و بالتبع تعداد زیادی از ایشان مجرد باقی مانده اند.

12- موفقیت
گیک ها به خاطر پشت کاری که دارند و همچنین جنس کار ایشان که مرتبط با فناوری اطلاعات و موضوعات مرتبط است، اکثراً افراد موفقی هستند و به نظر می رسد که اکثر افراد تمایل داشته باشند وقتی با همسر خود به یک میهمانی می روند، همسر خود را به عنوان یک فرد موفق به دیگران معرفی کنند.

13- تفکر
گیک ها آدم های متفکری هستند و زمانیکه در مورد چیزی صحبت می کنند، پیش از آنکه دهان خود را باز کنند تمام جوانب بحث را مورد سنجش قرار می دهند. زمانیکه تصمیم می گیرید که با یک گیک زیر یک سقف زندگی کنید، تا حد قابل توجهی می توانید اطمینان داشته باشید که از همسر شما کارهای سنجیده، فکر شده، تست شده و به عبارتی باگ فری سر خواهد زد.

14- راحت گیری
اگر توجه کرده باشید گیک ها خیلی اهل مد روز، لباس های آنچنانی و ... نیستند و مسلماً در مورد شریک زندگی خود هم به همین میزان راحت گیر هستند (کابوسی که خیل از زوج های جوان دارند، همسری است که به عناوین مختلف به ظاهر ایشان گیر دهد.)

15- بی علاقگی به روابط پیچیده
گیک ها به مسائلی از خود علاقه نشان می دهند که منطقی و کاملا مشخص و واضح باشند به خصوص زمانیکه پای یک عمر زندگی به میان می آید. به عبارت دیگر، مثل "به در بگم تا دیوار بشنوه" و ... در مورد ایشان خیلی صدق نمی کند و همانطور که ایشان خیلی منطقی به مسائل نگاه می کنند، در مقابل هم دوست دارند که طرف مقابلشان خیلی با ایشان رو راست و منطقی باشد و این یک موهبت دیگر از زندگی با یک گیک است.

16- شهرت
پیر امید یار (صاحب Ebay)، مارک زوکربرگ، بیل گیتس، استیو جابز و ... به عنوان شاخص ترین گیک های عصر حاضر هستند و با این سرعت پیشرفت فناوری، در آینده ای نه چندان دور می بایست شاهد گیک های معروف دیگری نیز باشیم. شاید گیکی که شما برای ادامه زندگی تان انتخاب کرده اید قرار باشد به یکی از معروف ترین افراد تاثیرگذار در حوزه فناوری ایران و شاید هم جهان تبدیل شود.

17- از خود گذشتگی 
یکی از شاخص های گیک ها این است که ایشان صبر بسیار زیادی برای حل مسائل، مشکلات و باگ ها دارند و برای این موضوع حاضرند ساعت ها به نظرات، پیشنهادات و انتقادات سایرین گوش داده و محصول بهتری تولید کنند. زمانیکه شما از سر کار برگشته اید و این در حالی است که با همکار خود یک جر و بحث حسابی داشته اید و نیاز دارید تا حس منفی خود را با کسی به اشتراک بگذارید تا از بار روانی شما کاسته شود، داشتن یک گیک در خانه بهترین آپشنی است که می تواند پیش روی شما باشد چرا که گیک ها به این کار عادت دارند.

18- توجه به جزئیات
یکی از دلایلی که گیک ها را خیلی حساس جلوه می دهد این است که ایشان به جزئیات اطراف خود خیلی بیشتر از افراد عادی توجه می کنند و به طور حتم گیک ها در مورد مسائل زناشویی هم افرادی خواهند بود که جزئیات از زیر دست ایشان در نخواهد رفت. به طور مثال، گیک ها تاریخ های مهم مثل تاریخ تولد، سالگرد ازدواج، زمان مهمانی ها، قول هایی که می دهند و ... را به خوبی به یاد می آورند پس اگر شانس با دختری همراه باشد که یک گیک به خواستگاری وی بیاید، دیگر نیازی نیست تا یکی دو روز مانده به تاریخ سالگرد ازدواج، با ایما و اشاره بخواهد این قضیه را به همسر خود بفهماند.

19- منبعی گسترده از اطلاعات
از آنجا که بسیاری از گیک ها با اینترنت سر و کار دارند، می توان گفت که به منزله منبع خوبی از اطلاعات هستند و اگر هم در مورد موضوعی اطلاع نداشته باشند فقط کافی است تا علاوه بر یک دسترسی اینترنت ADSL، به ایشان 5 دقیقه فرصت دهید و در عرض این 5 دقیقه بیش از 5 راه کار متفاوت در دسترس شما قرار خواهند داد.

20- رو راستی
گیک ها با خودشان رو راست هستند. به بیان دیگر، یک گیک واقعی ترجیح می دهد تا اصلا آدم معروفی نباشد اما با خودش و دیگران رو راست باشد تا اینکه برای کسب رضایت سایر افراد ارزش های خود را زیر پا بگذارد. لذا اگر مدتی را با یک گیک زندگی کنید، شما هم این جرأت را پیدا خواهید کرد تا به هیچ وجه ارزش های خود را زیر پا نگذارید.

نتیجه گیری
اگر شما فردی هستید که تصمیم گرفته اید با یک گیک ازدواج کنید، حتما این نکته را مد نظر داشته باشید که شما نیز می بایست به چیزهایی که همسرتان به آنها علاقمند است از خود علاقه نشان دهید و در غیر این صورت شرایط آنطور که مطلوب است پیش نخواهد رفت. از سوی دیگر، گیک ها به درد دوستی نمی خورند چرا که پیش از این هم گفتیم که یکی از خصوصیات گیک های واقعی ایده آل گرایی است. با این تفاسیر، این احتمال وجود دارد که اگر ایشان کیس ایده آل تری نسبت به شما بیابند، به احتمال قریب به یقین شما را ترک خواهند کرد. حال ممکن است ای سوال برای شما پیش بیاید که ایده آل گرایی یک همسر گیک پس از ازدواج هم می تواند کار دست آدم دهد. این احتمال می تواند درست باشد اما از سویی هم خیر زیرا با توجه به اینکه گیک ها ایده آل گرا هستند، وقتی که تصمیم به ازدواج می گیرند، مسلماً کیس مد نظر ایشان ایده آل ترین موردی است که ایشان توانسته مد نظر قرار دهد.

جدی نگیرید!
مطالبی که در این مقاله بیان کردیم صد در صد در مورد همه صدق نخواهند کرد و همواره این احتمال وجود دارد که کلیه معادلات نادرست از آب درآیند. لذا خواه بخواهید با یک گیک ازدواج کنید خواه با یک فرد عادی، این 20 خصوصیت می تواند احتمال موفقیت زندگی زناشویی شما را ارتقاء دهد.

0


  • برچسب ها: گیک
  • توسط:
  • تاریخ:
  • زمان مطالعه: 13
  • تعداد بازدید: 606
بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)