آیا می دانستید بهترین برنامه‌نویسان و دولوپرها متعلق به کدام کشورها هستند؟

آیا می دانستید بهترین برنامه‌نویسان و دولوپرها متعلق به کدام کشورها هستند؟

وب سایت HackerRank که یک وب سایت رایگان کدنویسی است اخیراً نتایج مطالعه‌ای را منتشر کرده که نشان می‌دهد کدام کشورها بهترین برنامه نویسان و توسعه دهندگان را در اختیار دارند. طبق این مطالعه کشورهایی که بهترین‌ها را در خدمت گرفته‌اند شامل چین، روسیه و لهستان هستند. ایالات متحده آمریکا و هند که غول‌های صنعت فناوری و برنامه نویسی در جهان محسوب می‌شوند جایگاهی بهتر از 28 ام و 31 ام نتوانستند به دست آورند. برای آشنایی بیشتر با جزئیات بیشتر این گزارش، با سکان آکادمی همراه باشید.

اگر به برنامه نویسی و علم کامپیوتر علاقه دارید، حتماً برای شما هم جالب است که بدانید چه کشورهایی بهترین برنامه نویسان و توسعه دهندگان را تربیت می‌کنند. یک گزارش جدید از HacherRank دقیقاً به همین موضوع پرداخته است. HacherRank یک شرکت خدماتی در کالیفرنیا است که آزمایش‌ها و مطالعات مختلف را برای توسعه دهندگان انجام می‌دهد و این بار دست بر روی پیدا کردن مستعدترین کشورهای دنیا در زمینه ی پرورش برنامه نویس گذاشته است.

HackerRank بر اساس دقت و سرعت، بیش از 1.5 میلیون توسعه دهنده را مورد بررسی قرار داده است. این مطالعه نشان می‌دهد که چین بهترین برنامه نویسان دنیا را دارد و روسیه و لهستان هم پس از چین قرار دارند. در واقع چین به زحمت توانست روسیه را پشت سر بگذارد چرا که امتیازی که در این رتبه بندی دریافت کرد 100 بود و روسیه با 0.1 امتیاز کمتر یعنی 99.9 جایگاه دوم را به دست آورد.

شرکت‌های فناوری چینی در تمام زمینه‌های ریاضی، ساختار داده و چالش‌های برنامه نویسی کاربردی و ... از دیگر کشورها پیش هستند. البته در زمینه ی الگوریتم، این روسیه بود که جایگاه برتر را به خود اختصاص داد. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که طراحی الگوریتم‌، محبوب‌ترین و پررقابت‌ترین بخش در HackerRank است. به‌طور خلاصه رتبه بندی کشورها از نظر داشتن بهترین برنامه نویس ها و توسعه دهندگان به این ترتیب است:

چین روسیه لهستان سوئیس مجارستان ژاپن تایوان فرانسه جمهوری چک ایتالیا

اگر این رتبه بندی را همین طور ادامه بدهیم، در اواسط فهرست به نام آمریکا و هند خواهیم رسید. این دو کشور بیش‌ترین تعداد برنامه نویسان وب سایت را در اختیار دارند. با این حال رتبه‌ای که کشور آمریکا به دست آورد بهتر از 28 ام نشد و هند هم فقط توانست رتبه 31 را به خود اختصاص دهد. تصویر زیر فهرست کامل 50 کشور برتر با بهترین توسعه دهندگان را نشان می‌دهد. این کشورها بر اساس امتیاز متوسط در بخش‌های مختلف HackerRank رتبه بندی شده‌اند:

 آیا می دانستید بهترین برنامه‌نویسان و دولوپرها متعلق به کدام کشورها هستند؟

 اگر چیزی شبیه به المپیک برای برنامه نویسی داشتیم، احتمالاً کشور چین صاحب مدال طلا، روسیه نقره و لهستان برنز می‌شد. تیم‌های قدر و مدعی مثل هند و آمریکا هم با آن که در ابتدای کار خوب ظاهر شدند ولی نهایتاً جایگاه خوبی به دست نیاوردند و باید برای مسابقات بعدی خودشان را بیشتر آماده کنند! به نظر شما اگر نام ایران هم در این رتبه بندی می آمد، چه جایگاه از آن ایران می شد و چرا؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع