Hyperpolyglot: ابزاری مناسب برای برنامه‌نویسان حرفه‌ای

Hyperpolyglot: ابزاری مناسب برای برنامه‌نویسان حرفه‌ای

Hyperpolyglot یک مرجع مناسب برنامه‌نویسی است که اکثر زبان‌های برنامه‌نویسی را در خود دارد و می‌تواند برای هر ‌برنامه‌نویسی در هر سطحی مفید باشد. این منبع آنلاین شامل مجموعه‌ای از تفاوت‌ها، شباهت‌ها، برتری‌ها و ضعف‌های زبان های برنامه‌نویسی مختلف و ابزارهای برنامه‌نویسی رایج است. اگر شما یک برنامه‌نویس هستید، حتما باید یک‌ بار از این سایت دیدن کنید. برای آشنایی بیشتر با این سایت، با ما در سکان آکادمی همراه باشید.

Hyperpolyglot چیست؟ در واقع این اصطلاح به‌ معنای «فوق چند زبانی» است و به کسی گفته می‌شود که در چند زبان برنامه‌نویسی (معمولا شش یا بیشتر) حرفه‌ای شده و یا به سادگی با آن‌ها کار می‌کند. اگر صحبت از یک برنامه‌نویس باتجربه باشد، قطعا یک شخص Hyperpolyglot در چندین زبان برنامه‌نویسی باتجربه خواهد‌ بود. این شخص با استفاده از مفاهیم و اصول اولیه مشابه، می‌تواند بر روی چند پلتفرم مختلف کار کند.

با این‌حال، گاهی اوقات حتی برای یک فرد متخصص، یادآوری تفاوت‌ها و شباهت‌های زبان‌های برنامه‌نویسی سخت خواهد بود. یک برنامه‌نویس علیرغم کار مداوم و تمرین مداوم، ممکن است برای خود یک منبع مراجعه داشته باشد. Hyperpolyglot دقیقا چیزی‌است که شما نیاز دارید. این وب سایت اساسا یک ابزار قدرتمند برای جست‌ و جوی شباهت ها و تفاوت‌های بین زبان‌های برنامه‌نویسی و ابزار‌های برنامه‌نویسی است.

Hyperpolyglot لیستی از تفاوت‌ها و شباهت‌های زبان‌های برنامه‌نویسی را به صورت پهلو-به-پهلو ارائه می‌دهد و به‌ راحتی می‌توان زبان‌ها و ابزار‌های مشهور برنامه‌نویسی را باهم مقایسه کرد. علاوه‌ بر زبان‌های مشهوری نظیر C++ ،Go ،C، Java و ...، این وب‌ سایت در مورد ابزارهای برنامه‌نویسی نظیر Unix Shell، ابزارهای ساخت، ویرایشگر‌های متنی، پایگاه‌های داده و ... نیز تفاوت‌ها و شباهت‌ها را بیان نموده‌است.

Hyperpolyglot یقینا ابزار مناسبی است که هر برنامه‌نویس باید آن را Bookmark کرده و در لیست علایق اش قرار دهد. علاوه بر تمام این موارد، محتویات سایت تحت نظر گواهی Creative Commons Attribution-shareAlike 3.0 قرار دارد.

منبع