همکاری فیسبوک و یونیتی برای ساخت پلتفرم بازی دسکتاپ

همکاری فیسبوک و یونیتی برای ساخت پلتفرم بازی دسکتاپ

یونیتی (Unity)، یکی از مشهورترین موتورهای بازی مالتی پلتفرم، چندی پیش اعلام کرد که در حال افزایش روابطش با  فیسبوک و توسعه ی پلتفرم جدیدی برای سازندگان بازی است. سازندگان بازی می توانند از این پلتفرم برای ایجاد پروژه های مبتنی بر وب به خصوص برای شبکه های اجتماعی استفاده کنند. برای اطلاع از جزییات این همکاری، در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید. 

طبق گزارش منتشر شده از طریق فیسبوک، این شرکت در حال حاضر روی پروژه ی پلتفرم بازی های PC به خصوص برای افرادی که می خواهند برای فیسبوک بازی توسعه دهند، کار می کند. در رأس این پلتفرم، یونیتی به متدهای توزیع جدیدی چشم دارد که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که بازی ها را مستقیما در سایت منتشر کنند بدون این که مجبور باشند از سرویس میزبانی دیگری استفاده کنند.

این پلتفرم در حال حاضر در مرحله ی آلفای بسته (Closed-alpha) قرار دارد و از توسعه دهندگان یونیتی دعوت شده تا آن را تست کنند. این شرکت امیدوار است همان طور که آپگریدهایی به این پلتفرم افزوده می شود، بر تعداد توسعه دهندگان نیز بیافزاید اما هنوز چهارچوبی برای آن در نظر گرفته نشده و زمان آن مشخص نیست.

سال گذشته، فیسبوک اعلام کرد که بیش از ۲۵۰ میلیارد دلار به توسعه دهندگان بازی مبتنی بر وب پرداخت کرده است. این شرکت همچنین اعلام کرده بود که بیش از ۶۵۰ میلیون نفر، هر ماه اقدام به بازی با گیم های اختصاصی فیسبوک می کنند. به نقل از این رسانه های رسمی این شبکه ی اجتماعی، بازی هایی مانند افسانه کندی کراش (Candy Crush Saga)، کلش آو کلنز (Clash of Clans) و قهرمانان مزرعه (Farm Heroes Saga) ماهانه نزدیک به ۵۰ میلیون بازی کننده دارند.

منبع