لطفا جاواسکریپت مرورگر خود را فعال سازید!

نحوه فعال سازی در کروم
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
نحوه فعال سازی در فایرفاکس
  1. ابتدا باید اینکارو بگنید
  2. بعدش اونکارو
معرفی کتاب: زندگینامه ی لینوس توروالدز

معرفی کتاب: زندگینامه ی لینوس توروالدز

آقای لینوس توروالدز خالق سیستم عامل متن باز و محبوب لینوکس است. ایشان کسی است که با سختی‌ها و مشقت‌های فراوان شروع به کار روی سیستم عاملی کرد که هیچ گونه قصدی به منظور کسب شهرت یا درآمد از آن نداشت اما از قضا این سیستم عامل به مرور زمان طرفدارانی پیدا کرد و به سرعتی وصف ناپذیر در سرتاسر دنیا پخش شد. در یک کلام، لینوس یک گیک است و شاید یکی از دلایلی که موفق به طراحی سیستم عامل لینوکس شد همین مسأله باشد که او هرگونه تفریح و سرگرمی را بر خود حرام کرده بود و همه فکر و ذکرش سیستمی بود که از پدر بزرگش به وی به ارث رسیده بود به همراه ایده‌های نابی که در ذهن داشت.

کتاب زندگینامه لینوس توروالدز تحت عنوان Just for Fun به معنی «فقط برای تفریح» به زبان‌های بسیاری ترجمه شده و بدون اغراق می‌توان این کتاب را یکی از کتاب‌های تأثیر گذار نه تنها برای کسانی که که علاقمند به دنیای فناوری هستند بلکه برای کسانیکه به دنبال یافتن معنای زندگی می باشند قلمداد می گردد.

این کتاب توسط جادی به زبان فارسی برگردانده شده است اما به دلایلی مجوز چاپ دریافت نکرده است و ایشان کتاب فقط برای تفریح را به صورت کاملاً رایگان در اختیار علاقمندان قرار داده است. برای دانلود این کتاب اینجا را کلیک نمایید و مطمئن باشید پس از خواندن چند صفحه اول کتاب، رها کردن آن برای شما کار دشواری خواهد بود.بهزاد مرادی