جنگ ستارگان را در کامند لاین تماشا کنید

جنگ ستارگان را در کامند لاین تماشا کنید

قبل از این که برای دیدن آخرین نسخه جنگ ستارگان بلیت سینمای تهیه کنید (یا آن را دانلود کنید) بهتر است یک چیز جالب را امتحان کنید. شما باید پیش از رفتن به سینما وارد کامند پرامپت (Command Prompt) شوید و چند خط دستور ساده را وارد کنید تا جنگ ستارگان را به شیوه ای که تا کنون ندیده اید، تماشا کنید. برای آشنایی با شیوه ی این کار، با سکان آکادمی همراه باشید.

ممکن است شما هم از جمله آن افرادی باشید که فیلم جنگ ستارگان را بارها و بارها تماشا کرده باشید. عاشقان سری فیلم های علمی تخیلی جنگ ستارگان معمولاً نسخه های مختلف اپیزودهای این فیلم را بر روی تلویزیون، کامپیوتر یا در سینما تماشا می کنند و هر بار بیشتر از دفعه ی قبل لذت می برند!

اگر از این دسته افراد هستید، بهتر است حتماً یک بار دیگر نسخه های قبلی جنگ ستارگان را این بار به صورت کاملاً متفاوت تماشا کنید. اگر هم جزو طرفداران پر و پا قرص جنگ ستارگان نیستید، باز هم باید برایتان جالب باشد که تماشای یک فیلم به سبکی کاملاً جدید را تجربه کنید. حتی اگر از تماشای فیلم هم لذت نبرید، از روش جالبی که با آن آشنا می شوید، لذت خواهید برد.

در این روش کاملاً جدید، شما می توانید سری فیلم های جنگ ستارگان را از همان ابتدا (یعنی جنگ ستارگان قسمت 5) در کامند پرامپت کامپیوتر خود به صورت متون انیمیشنی تماشا کنید. خوب البته درست است که این چیز جدیدی نیست -چرا که این کار را در تمام نسخه های ویندوز و در واقع هر سیستم عاملی که از Telnet پشتیبانی می کند، می توانید انجام دهید- ولی به هر حال احتمالاً این کار را تا به حال انجام نداده اید. در مورد Telnet در همین حد کافی است بدانید که یک پروتکل شبکه است. لازم نیست وارد جزئیات شویم. به جای آن بهتر است هر چه زودتر سر اصل مطلب برویم.

چطور جنگ ستارگان را از طریق Telnet در کامند پرامپت تماشا کنیم؟ 
این کار بستگی به سیستم عامل کنونی شما دارد. اگر از کاربران سیستم عامل ویندوز هستید، بایستی بدانید که نسخه های جدیدتر سیستم عامل ویندوز مایکروسافت شامل Telnet هستند. بنابراین بدون هیچ نگرانی و دردسر اضافی می توانید خیلی ساده دستورات مربوطه را در کامند پرامپت تایپ کنید و به تماشای فیلم مشغول شوید. کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا کامند پرامپت را در کامپیوتر باز کنید. بعد این دستور را نوشته و اینتر را بزنید تا اجرا شود:

pkgmgr /iu:"TelnetClient"

اگر در این مرحله با نوتیفیکیشنی رو به رو شدید که از شما اجازه ادمین را می خواست، باید پسورد ادمین و تأیید پسورد را وارد کنید و ادامه دهید. حال باید کامند پرامپت را ریستارت کنید. پس از این کار، دستور زیر را وارد کنید و اینتر بزنید:

Telnet Towel.blinkenlights.nl

در لینوکس و مک اوس اس 
برای آن که بتوانید فیلم مورد نظر خودتان را در لینوکس یا مک اجرا کنید، صرفاً کافی است که پنجره ی ترمینال را باز کرده و دستور زیر را اجرا کنید:

telnet towel.blinkenlights.nl

پس از اجرای این دستور، تیتراژ معروف و مشهور جنگ ستارگان با کاراکتر های ASCII اجرا می شود. به نظر جالب می آید! اگر تماشای فیلم جنگ ستارگان به این روش را امتحان کردید، نظرتان را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع