Stackoverflow با ارائه ی بخش Documentation، کار را برای برنامه نویس ها ساده تر کرد

Stackoverflow با ارائه ی بخش Documentation، کار را برای برنامه نویس ها ساده تر کرد

Stackoverflow انجمنی نام آشنا برای هر برنامه نویس و توسعه دهنده ای، سرویس جدیدی به نام Documentation ارائه کرده است. این سرویس منابع فنی که برای حل مسایل برنامه نویسی توسط توسعه دهندگان استفاده می شود را در بر خواهد گرفت. Stackoverflow برای ترویج بیشتر و غنی تر کردن سرویس خود، اقدام به همکاری با شرکت های بزرگی مانند مایکروسافت، پی پال، دراپ باکس و غیره نموده است. برای آشنایی بیشتر با این سرویس، با سکان آکادمی همراه باشید.

Stackoverflow در گزارش سالانه توسعه دهندگان در سال 2016 اطلاعات جالبی ارائه کرد. این گزارش برتری دوباره جاوا اسکریپت را نشان می داد. همچنین یک چالش مهم که توسعه دهندگان سراسر دنیا با آن روبرو شده اند مطرح شد. همان طور که حدس زده اید، منظورمان مستندات ضعیفی است که کار برنامه نویسان را در کارهای روزانه خود سخت تر می کند. برای حل این مشکل، Stackoverflow محصول جدید خود به نام Documentation را به تازگی ارائه کرده است.

برای کنترل انجمنی به این بزرگی، Stackoverflow در نظر دارد Documentation را به عنوان ریپازیتوری بزرگی که در بردارنده ی مستندات استاندارد و حرفه ای است توسعه دهد. بنابراین، Documentation می خواهد به جایگزینی برای منابع برنامه نویسی فعلی که از نظر برنامه نویسان، اغلب مشکل دار و مبهم است، تبدیل شود. مدیران استک اورفلو از این سرویس به عنوان «حلال مسایل واقعی توسعه دهندگان» نام برده اند. به گفته ی Jay Hanlon، نایب رییس سایت استک اورفلو:

با تهیه ی مجموع علوم برنامه نویسی مفید در دنیا، می توانیم چیزی مفیدتر از هر آنچه که یک فرد یا تیم می تواند به تنهایی بسازد، ایجاد کنیم.

Documentation برای نشان دادن تمایز خود با منابع موجود، اقدام به جمع آوری و نمایش مثال هایی کاربردی از استفاده ی روزانه ی زبان های برنامه نویسی در پروژه های واقعی خواهد کرد.

Documentation با فراهم کردن چیزی بیش از تعاریف و سینتکس استاندارد، قصد دارد تغییر بزرگی در دنیای «آموزش برنامه نویسی» ایجاد کند. برای رسیدن به این هدف، استک اورفلو با شرکت های بزرگی مانند Microsoft ، Dropbox ، PayPal ، Xamarin ، Meteor، PubNub، Twitch و Twilio همکاری خواهد کرد. این شرکت ها به استک اورفلو کمک خواهند کرد و توزیع بتای Documentation را ترویج خواهند داد.

ورود Documentation به معنی گسترش Stackoverflow و اضافه شدن مجموعه ای از سوالات، بحث ها و مثال های جدید خواهد بود که حدود 50 هزار تگ برای استفاده در Stackoverflow را شامل می شود.

باید امیدوار باشیم که Documentation به منبع علمی خوبی برای برنامه نویسی و به یکی دیگر از ابزار قدرتمند توسعه دهندگان تبدیل شود. نظر شما چیست؟ آیا این ماژول جدید استک اورفلو می توانید به عنوان چالشی برای سایت های آموزش برنامه نویسی فارسی زبان نیز مبدل گردد؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع