ابزارهای دراپباکس برای افزایش بهره وری کار گروهی

ابزارهای دراپباکس برای افزایش بهره وری کار گروهی

ابزارها و قابلیت های جدید دراپ باکس (Dropbox)، امکان ایجاد، اشتراک گذاری و همکاری در انجام پروژه های مختلف را به سادگی فراهم می کند. برای آشنایی با نمونه هایی از این قابلیت ها در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید.

با کمک دراپ باکس ایده های خود را همیشه و همه جا به سادگی ثبت کنید. دکمه ی پلاس (+) در اپلیکیشن دارپ باکس به شما این امکان را می دهد تا به راحتی و مستقیماً از طریق گوشی هوشمندتان، فایل های آفیس جدیدی ایجاد کنید، عکس آپلود کنید و اسناد و مدارک گوناگون را اسکن کنید.

اسکن اسناد با استفاده از دراپباکس 
با قابلیت اسکن اسناد می توانید از طرح ها و ایده هایی که آنها را روی کاغذ یا وایت برد ثبت کرده اید، یک فایل دیجیتال بسازید که به سادگی در دسترس است و به راحتی به اشتراک گذاشته می شود.

مشارکت در کار گروهی با سرعت هرچه تمام تر 
در دراپ باکس به سادگی می توانید در انجام کارهای گروهی مشارکت کنید و پوشه ها و اسناد لازم را به اشتراک بگذارید. با Dropbox badge می توانید فایل ها را رصد کنید و متوجه شوید که چه کسی در حال کار کردن روی کدام فایل ورد، اکسل یا پاورپوینت به اشتراک گذاشته شده است. به این ترتیب اطمینان حاصل می کنید که هیچ فایلی پنهان نمی ماند یا دو بار انجام نمی شود.

قابلیت درخواست فایل (File requests)، اشتراک گذاری فایل ها را برای همکاران شما ساده تر می کند. می توانید فایل های متعددی را در یک پوشه و از طرف همکاران دیگر جمع آوری کنید بدون این که دسترسی به محتوای آن داشته باشند.

با قابلیت همگام سازی با مایکروسافت (Microsoft co-authoring) می توانید به صورت آنلاین و هم زمان روی فایل های مایکروسافت آفیس کار کنید و مرحله ی وقت گیر ارسال و دریافت ایمیل را از کارتان حذف کنید.

بازخورد فایلها را دریافت کنید 
از طریق امکان ثبت کامنت برای فایل ها، بدون فرستادن ایمیل های متعدد می توانید درباره ی کارتان بازخورد بگیرید.

هیچ اپلیکیشنی در دسترس ندارید؟ جای نگرانی نیست. در دراپ باکس می توانید پیش نمایشی از فایل های اکسل، فوتوشاپ و پاورپوینت را مشاهده کنید حتی بدون این که برنامه های مورد نظر را نصب کرده باشید.

در دراپ باکس کارهای خود را با امنیت کامل انجام دهید 
قابلیت اشتراک گذاری امن (Secure sharing) در دراپ باکس به شما این امکان را می دهد تا با کنترل نحوه ی دسترسی کاربران بر فایل ها و این که چه کسانی قادر هستند فایل ها یا پوشه ها را ادیت یا فقط مشاهده کنند، از فایل ها و پروژه های خود حفاظت خواهید کرد.

در پایان هم باید گفت که قابلیت Version history این امکان را برای شما فراهم می کند که تغییرات ایجاد شده در فایل ها در 30 روز اخیر را بازگردانی کنید.

منبع