SoCLI: سرویس کامند لاین استک اورفلو

SoCLI یک کلاینت کامند لاین برای سرویس پرسش و پاسخ Stackoverflow است که با زبان برنامه نویسی پایتون نوشته شده است. با استفاده از SoCLI بدون نیاز به ترک کردن محیط ترمینال، در صورتی که با مشکلی مواجه شدید و نیاز به سرچ در استک اورفلو داشتید، می توانید سوالات خود را مطرح نمایید. برای آشنایی بیشتر با SoCLI، با سکان آکادمی همراه باشید.

SoCLI برای سیستم عامل های لینوکس، ویندوز و مک در دسترس است و برای اجرای آن، نیاز به پایتون نسخه ی ۳ به بالا خواهید داشت. برای نصب این سرویس در لینوکس، با وارد کردن دستورات زیر در ترمینال، می توانید پایتون و سرویس SoCLI را روی سیستم خود نصب کنید:

sudo apt-get install python3
sudo pip3 install socli

در سیستم عامل مک هم می توانید با استفاده از دستورات زیر، این سرویس را نصب نمایید:

brew install python3
pip3 install socli

برای سیستم عامل ویندوز هم، ابتدا زبان پایتون را نصب نموده، سپس با استفاده از دستور pip، از طریق CMD اقدام به نصب SoCLI نمایید:

pip3 install socli

برای استفاده از این سرویس هم، صرفا کافی است تا ابتدا دستور socli را وارد کرده سپس کوئری جستجوی مد نظر خود را وارد نمایید؛ به طور مثال اگر بخواهیم به دنبال عبارت «for loop in python syntax» باشیم، دستور مد نظر به این شکل بایستی وارد گردد:

socli for loop in python syntax

به نظر شما این سرویس برای کسانی که علاقمند به انجام کارهایشان از طریق کامند لاین هستند جالب نیست؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

SoCLI

0


فرنوش فهیم

تحصیلات آکادمیک‌ام رو در مقطع کارشناسی در دانشگاه علامه طباطبائی در رشتهٔ ادبیات انگلیسی شروع کردم و سپس در همون دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد رو در رشتهٔ آموزش زبان انگلیسی به اتمام رسوندم. اگرچه ترجمه بیش از اون‌که علم باشه، یک مهارته، اما ما در سکان آکادمی به فرایند ترجمه به شکلی علمی نگاه می‌کنیم. من با تسلط به ترجمه از انگلیسی به فارسی و همچنین از فارسی به انگلیسی، عهده‌دار ترجمه و ویرایش بخشی از مقالات وبلاگ سکان آکادمی هستم.


  • mortaza7khat در تاریخ: 1395/04/05

    بیشتر یه کار بیهوده و صرفا تجملاتی به نظر میرسه!(از نظر من)

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)