بازی ایرانی گنگ استایل، رقیب ایرانی بازی های پرطرفدار استراتژیک خارجی

بازی ایرانی گنگ استایل، رقیب ایرانی بازی های پرطرفدار استراتژیک خارجی

این روزها خیلی از کاربران دیوایس های هوشمند همچون موبایل و تبلت درگیر بازی های استراتژیک شده اند و به شکلی بی سابقه در همه رنج های سنی شاهد طرفداران جدی این گونه بازی ها هستیم که عمدتا محصول شرکت های خارجی هستند اما با این حال، استقبال کاربران ایرانی باعث نشده تا شرکت های سازنده خارجی زبان فارسی را نیز به زبان های تحت پوشش خود اضافه کنند. در این میان جای خالی بازی سازهای ایرانی کاملا احساس می شد تا بتوانیم شاهد حضور یک بازی ایرانی با زبان فارسی باشیم. مضاف بر آن که هر روزه شاهد روان شدن مبالغ قابل توجهی ارز از سوی کاربران ایرانی به نفع شرکت های خارجی هستیم. در همین راستا، اخیرا استودیو لیپینیک نیز که زیر مجموعه ی یکی از شرکت های دانش بنیان می باشد، نسخه آزمایشی بازی گنگ استایل را معرفی نموده است که با استقبال بسیار خوبی از سوی طرفداران بازی های استراتژیک روبرو شده است. این بازی حاصل بیش از ۲ سال کار شبانه روزی تیم توسعه ی بازی می باشد و همچنان نیز توسعه دهندگان در حال توسعه بخش های مختلف آن هستند. برای آشنایی بیشتر با این بازی استراتژیک، با سکان آکادمی همراه باشید.

اولین کسی باشید که به این سؤال پاسخ می‌دهید

شایان ذکر است که ساخت بازی گنگ استایل با این هدف کلید خورده است تا علاوه بر کسب موفقیت در میان بازیکنان ایرانی، بتواند از جذابیت های لازم در میان مخاطبین دیگر کشورها نیز برخوردار بوده و به همین دلیل فضای بازی اختصاص به یک کشور خاص ندارد، اما پشتیببانی از زبان فارسی و برخی المان های ایرانی در آن به چشم می خورد.

داستان گنگ استایل
گنگ استایل (GangStyle) داستان گروهی از افراد است که در پی تخریب و غارت شهر توسط افراد شرور، در تلاش هستند تا با تشکیل گروه، قبیله یا اتحاد (کلن)، شهر خود را دوباره ساخته و با استراتژی مناسب با آنها مقابله کنند. شما مسئول اداره ی شهر خواهید بود و با استخدام افراد مختلف و راه اندازی کسب و کارهای گوناگون، منابع مالی خود را افزایش داده و به کمک آن، توان دفاعی شهر را آنقدر مستحکم خواهید کرد که دیگر هیچ کسی نتواند به سادگی به شما حمله نماید و سپس به کمک دیگر شهرها رفته و آنها را آزاد می کنید تا دوباره مردم به شهر بازگردند.

می‌توانید با قرار دادن ساختمان‌های دفاعی در بیس خودتان، از منابع‌تان در برابر غارت‌گران دفاع کنید و علاوه بر حفظ آیتم‌های ارزشمند مانند پول و نفت، سطح امتیازتان را هم بالا ببرید. امتیازها که با آیکون مدال در صفحه‌ی بازی نشان داده شده‌اند، مبنای رتبه‌بندی بازیکنان هستند و هر چه امتیازتان بالاتر رود، در لیست برترین‌ها هم صعود خواهید کرد.

عملیات های ویژه به بازی اضافه شد
پس از موفقیت و استقبال از نسخه ی بتا بازی استراتژیک و ایرانی گنگ استایل (GangStyle)، اکنون نسخه 0.40 آن منتشر شده است. در این نسخه، بخش جدیدی با عنوان پرونده های عملیاتی اضافه شده است که یک رقابت جدی و دیدنی را به همراه دارد. کسانی که فکر می کنند در بازی های استراتژیک بی رقیب هستند و بهتر از هر کسی می توانند نقشه چینی کنند و یک حمله ی تمام عیار داشته باشند، نباید این فرصت را از دست بدهند.

عملیات های مختلفی در پرونده های عملیاتی وجود دارد که هر یک پیچیدگی خاصی را دارند و مطمئنا هر کسی نمی تواند این عملیات را به سادگی انجام دهد. اما مهم این است که چه کسی بهتر از همه می تواند این عملیات را تکمیل کند. حتی صدم ثانیه هم در تعیین نفر اول اهمیت دارد و رقابت بسیار تنگاتنگی برای تعیین نفر اول وجود دارد. برای انجام هر عملیات ۱ هفته زمان وجود دارد و در این مدت باید شانس خود را امتحان کنید. در پایان هفته، نفرات برتر تعیین شده و جوایز خود را دریافت خواهند کرد. 

چند نکته در مورد پرونده های عملیاتی: 
- شما می توانید به تعداد نامحدود عملیات را تکرار کنید.
- نیروهایی که در عملیات در اختیار شما هستند، از محله های دیگر داوطلب شده اند و نیاز نیست نگران زخمی شدن آنها باشید.
- هر کسی که بهترین عملکرد را در اجرای عملیات داشته باشد، جایزه های خوبی می تواند دریافت کند.
- می توانید مرتب رتبه خود را در بین باقی کسانی که در عملیات شرکت کرده اند چک کنید.
- تا هر اندازه که در حمله تخریب داشته باشید، غنایم دریافت می کنید تا این که تخریب به ۱۰۰ درصد برسد.
- وقتی تخریب ۱۰۰ درصد شد، دیگر غنایم جدیدی وجود ندارد، اما برای جایزه رتبه بندی می توانید همچنان در حملات شرکت کنید.
- یادتان باشد زمان شرکت در عملیات محدود است و پس از اتمام زمان، دیگر نمی شود در آن عملیات شرکت کرد.
- همه ی جوایز من جمله جوایز رتبه بندی و غنایم، پس از اتمام مهلت شرکت در عملیات تقسیم می شوند.

بازی گنگ استایل به صورت استراتژیک اجتماعی و تحت دستگاه های هوشمند همراه و بر روی سیستم عامل اندروید و iOS قابل استفاده خواهد بود. جهت دانلود نسخه ی اندروید این بازی، به صفحه ی دانلود گنگ استایل در کافه بازار و جهت دانلود نسخه ی آی او اس این بازی، به صفحه ی بازی گنگ استایل در اپل استور مراجعه نمایید. کانال تلگرام بازی گنگ استایل هم برای آن دسته از کاربرانی که در شبکه های اجتماعی حضور دارند در دسترس است. همچنین علاقمندان جهت ارتباط با بخش توسعه و گزارش اشکالات می توانند از ایمیل support [at] lipinic [dot] com استفاده نمایند.

منبع