هرچه خاک OS X بود، بقای عمر macOS باشد!

نام تجاری OS X از این پس macOS خواهد بود با یکسری ویژگی‌های جدید. برای آشنایی بیشتر با جزئیات این خبر، با سکان آکادمی همراه باشید.

اولین نسخه از از مک او اس -macOS Sierra- به همراه ابزار هوشمند Siri اپل در پاییز سال جاری در اختیار کاربران پلتفرم دسکتاپ این شرکت قرار خواهد گرفت اما نسخه ی بتای macOS Sierra در ماه جولای در اختیار کاربران مک قرار می گیرد.

در رویداد WWDC سال جاری، اپل نسخه ی جدیدی از سیستم عاملش را برای کامپیوترهای مکینتاش لانچ کرد. همان‌طور که انتظار می رفت، این شرکت از فرصت به دست آمده استفاده کرد تا نام این سیستم عامل را از OS X به macOS تغییر دهد.

به نظر می‌رسد که اپل با این تغییر نام، قصد دارد تا پلتفرم یکنواخت تری ایجاد کرده که به موجب آن بتواند ارتباط تنگاتنگی مابین iOS, watchOS و tvOS ایجاد کند.

هم‌ زمان با این تغییر نام، سیستم عامل دسکتاپ اپل با برخورداری از یکسری ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید وارد عصر جدیدی خواهد شد که از جمله ی مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به افزوده شده ابزار Siri اشاره کرد. علاوه بر آن، یک قابلیت منحصر به فرد دیگر تحت عنوان Auto Unlock نیز به این سیستم عامل اضافه شده با استفاده از آن، کاربران مکینتاش خواهند توانست سیستم خود را با استفاده از اپل واچ از حالت قفل دربیاورند.

یکی از دغدغه های همیشگی طراحان و توسعه دهندگان اپل این بوده که کاربران اکوسیستم اپل در ساده‌ترین حالت ممکن به مقصود خود دست یابند. در همین راستا، در macOS قابلیت جدیدی تحت عنوان Universal Clipboard اضافه شده و همان‌طور که از نامش بر می آید، این قابلیت جدید فضایی مابین maxOS و iOS ایجاد می‌کند که به سادگی بتوان یو آر ال، متن و … را کپی/پیست کرد.

انحصار طلبی اپل باز هم کار دست رقبایش داد! برای PayPal و سایر سرویس های مالی مشابه، اپل قصد دارد تا در نسخه ی جدید سیستم عامل دسکتاپ خود Apple Pay را هم بگنجاند.

به عنوان یکی دیگر از تغییرات صورت گرفته در این نسخه ی جدید سیستم عامل دسکتاپ اپل، می‌توان به قابلیتی تحت عنوان Optimized Storage اشاره کرد که به موجب آن، سرویس iCloud اپل با ایجاد فضایی برای فایل‌های جدید با انتقال فایل‌های قدیمی به iCloud، بهتر از گذشته خواهد شد.

اگر از کاربران مکینتاش هستید، فکر می‌کنید که این تغییرات چقدر به ایجاد یک تجربه کاربری بهتر در استفاده از محصولات اپل کمک خواهد کرد؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

OS X Is Dead: Apple’s New Desktop Operating System Is “macOS Sierra”

0


فرنوش فهیم

تحصیلات آکادمیک‌ام رو در مقطع کارشناسی در دانشگاه علامه طباطبائی در رشتهٔ ادبیات انگلیسی شروع کردم و سپس در همون دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد رو در رشتهٔ آموزش زبان انگلیسی به اتمام رسوندم. اگرچه ترجمه بیش از اون‌که علم باشه، یک مهارته، اما ما در سکان آکادمی به فرایند ترجمه به شکلی علمی نگاه می‌کنیم. من با تسلط به ترجمه از انگلیسی به فارسی و همچنین از فارسی به انگلیسی، عهده‌دار ترجمه و ویرایش بخشی از مقالات وبلاگ سکان آکادمی هستم.


  • احمد میرزایی در تاریخ: 1395/03/25

    خوب شد.اسم قبلی گمراه کننده بود. او اس تن بود ولی خیلی ها به اشتباه او اس ایکس می خواندن. البته منم تا مدت زیادی ... تنکس

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)