Coding with Chrome: سرویس جدید گوگل برای آموزش برنامه نویسی

Coding with Chrome: سرویس جدید گوگل برای آموزش برنامه نویسی

اپلیکیشن ها و دوره های آنلاین متعددی وجود دارند که در زمینه ی آموزش کدنویسی به دانشجویان فعالیت می کند. اما بد نیست که همواره انتخاب های بیشتری پیش روی ما باشد. پس اگر دانشجو هستید یا به کدنویسی علاقمند هستید، اپلیکیشنی با عنوان Coding with Chrome می تواند به شما در این زمینه کمک کند. برای آشنایی بیشتر با این اپلیکیشن، در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید.

Coding with Chrome یک پروژه ی آزمایشی شرکت گوگل است که پلتفرمی برای برنامه نویسی به شکل آفلاین را برای کاربران فراهم می کند. کاربران می توانند با Blockly، Coffeescript، HTML و JS برنامه نویسی کنند و خروجی Logo Turtle و سایر زبان های مشابه مثل Sphero و Lego Mindstorms را دریافت کنند. لازم به ذکر است که این اپ در حال حاضر در مرحله ی آزمایشی است و ممکن است با اشکالات جزئی روبه رو باشد اما در مجموع به نظر می رسد که عملکرد راضی کننده ای داشته باشد.

این اپلیکیشن بر آموزش برنامه نویسی به دانشجویان از طریق رابط کاربری بصری تمرکز دارد. روشی کاملا متفاوت با آنچه که برنامه نویسان در گذشته برای آموزش استفاده می کردند. آنها مجبور بودند تا کتاب های قطوری مطالعه کرده و در رابط های کاربری ساده ای چون نوت پد و داس کار کنند. طبق توضیحات منتشر شده درباره ی این اپ، Coding with Chrome در حالت آفلاین نیز قابل دسترسی است بنابراین حتی اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشید، قطعا خللی در فرایند آموزشی شما ایجاد نخواهد شد.

لازم به ذکر است که این اپلیکیشن رایگان بوده و اگر علاقمند شدید تا آن را امتحان کنید به صفحه ی Chrome Web Store مراجعه کنید و این اپلیکیشن را دانلود کنید.

منبع