Balde: میکرو فریم ورکی برای زبان برنامه نویسی C

یکی از اهداف اصلی توسعه دهندگان Balde سرعت بالای اپلیکیشن های نوشته شده با این میکرو فریم ورک بوده اما در عین حال، سادگی و اثربخشی هم جزو دغدغه های اصلی ایشان بوده است. برای آشنایی بیشتر با این میکرو فریم ورک، با سکان آکادمی همراه باشید.

بسیاری از فیچرهای Balde برگرفته از سایر میکرو فریم ورک هایی همچون Flask بوده است و این در حالی است که اپلیکیشن های نوشته شده با Balde قابل اجرا روی اکثر وب سرورهایی است که SCGI را ساپورت می کنند. نمونه سورس کد نوشته شده با این میکرو فریم ورک به صورت زیر است:

#include 

balde_response_t*
hello(balde_app_t *app, balde_request_t *request)
{
  return balde_make_response("Hello World! I'm the balde! :D");
}

int
main(int argc, char **argv)
{
  balde_app_t *app = balde_app_init();
  balde_app_add_url_rule(app, "hello", "/", BALDE_HTTP_GET,
    hello);
  balde_app_run(app);
  balde_app_free(app);
  return 0;
}

با استفاده از این میکرو فریم ورک، توسعه دهندگان قادر خواهند بود تا صدها ریکوئست را در ثانیه هندل کنند و این در حالی است که حداقل میزان مموری نیز به کار گرفته خواهد شد. از جمله قابلیت‌های Balde می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
- تمپلیت انجین ساده
- ساپورت RESTful و بسیاری از متدهای HTTP
- کوکی های ایمن
- آپلود فایل
- سازگار با سرورهای SDGI و CGI

Balde

0


فرنوش فهیم

تحصیلات آکادمیک‌ام رو در مقطع کارشناسی در دانشگاه علامه طباطبائی در رشتهٔ ادبیات انگلیسی شروع کردم و سپس در همون دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد رو در رشتهٔ آموزش زبان انگلیسی به اتمام رسوندم. اگرچه ترجمه بیش از اون‌که علم باشه، یک مهارته، اما ما در سکان آکادمی به فرایند ترجمه به شکلی علمی نگاه می‌کنیم. من با تسلط به ترجمه از انگلیسی به فارسی و همچنین از فارسی به انگلیسی، عهده‌دار ترجمه و ویرایش بخشی از مقالات وبلاگ سکان آکادمی هستم.


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)