Pyramid: فریم ورک نوشته شده با پایتون برای طراحی سریع وب اپلیکیشن

Pyramid فریم ورکی است که با هدف ساخت سریع وب اپلیکیشن ها با استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون به بازار عرضه شده است. این فریم ورک با کلیه ی نسخه ی زبان برنامه نویسی Python سازگار بوده و این امکان را برای توسعه دهندگان فراهم می آورد تا بتوانند پروژه های کوچک و بزرگ خود را با Pyramid پیاده سازی نمایند. برای آشنایی با جزئیات این فریم ورک و نمونه سورس کد آن، با سکان آکادمی همراه باشید.

فریم ورک پیرمید با شعار «Pyramid The Start Small, Finish Big, Stay Finished Framework» به توسعه دهندگان پایتون عرضه شده است. به عبارت دیگر، شما به عنوان یک توسعه دهنده می توانید کار خود را در مقیاسی کوچک شروع کرده اما نتیجه یی بزرگ دریافت کنید و برای افزودن قابلیت های جدید هم دست شما کاملا باز خواهد بود.

from wsgiref.simple_server import make_server
from pyramid.config import Configurator
from pyramid.response import Response

def hello_world(request):
  return Response('Hello %(name)s!' % request.matchdict)

if __name__ == '__main__':
  config = Configurator()
  config.add_route('hello', '/hello/{name}')
  config.add_view(hello_world, route_name='hello')
  app = config.make_wsgi_app()
  server = make_server('0.0.0.0', 8080, app)
  server.serve_forever()

کد فوق، نمونه یی از سورس کد این فیم ورک است. از جمله ویژگی های فریم ورک پیرمید می توان به مستندات حرفه یی، کامیونیتی در حال رشد، راه کارهای مختلف ارتباط با دیتابیس و از همه مهم تر ایمنی سایت های طراحی شده با این فریم ورک اشاره کرد.

به نظر شما آیا این فریم ورک توان رقابت با فریم ورک هایی همچون جنگو و ... که از سابقه ی طولانی تر و کامیونیتی بزرگ تری برخوردارند را دارا است یا خیر؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

Pyramid

0


فرنوش فهیم

تحصیلات آکادمیک‌ام رو در مقطع کارشناسی در دانشگاه علامه طباطبائی در رشتهٔ ادبیات انگلیسی شروع کردم و سپس در همون دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد رو در رشتهٔ آموزش زبان انگلیسی به اتمام رسوندم. اگرچه ترجمه بیش از اون‌که علم باشه، یک مهارته، اما ما در سکان آکادمی به فرایند ترجمه به شکلی علمی نگاه می‌کنیم. من با تسلط به ترجمه از انگلیسی به فارسی و همچنین از فارسی به انگلیسی، عهده‌دار ترجمه و ویرایش بخشی از مقالات وبلاگ سکان آکادمی هستم.


 • profi در تاریخ: 1395/04/29

  جواب منفیه ....

 • Nazeri در تاریخ: 1395/05/09

  با جنگو که نه ولی شاید برای flask رقیب بشه

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)