Jarves: سیستم مدیریت محتوایی بر پایهٔ فریمورک Symfony

Jarves: سیستم مدیریت محتوایی بر پایهٔ فریمورک Symfony

Jarves یک CMS یکپارچه است که امکان توسعهٔ سریع اپلیکیشن را در اختیار دولوپرها قرار می‌دهد و این در حالی است که Jarves بر پایهٔ فریمورک سیمفونی و با معماری RESTful API با پشتیبانی از زبان PHP نسخهٔ ۵.۶ بالا طراحی شده است.

رابط کاربری ادمین این سیستم مدیریت محتوا همیشه دارای الگویی ثابت است که شامل فهرست ویوها، امکان ویرایش و اضافه کردن ویوها و همچنین حذف برخی داده‌ها می‌شود. همچنین Jarves کلاس‌هایی از پیش تعریف شده را برای فرانت‌اند، بک‌اند و بخش‌های دیگر وب‌سایت ایجاد می‌کند تا ویوهای مورد نیاز را در کوتاه‌ترین زمان ممکن ایجاد کنید.

البته این تنها کاری نیست که Jarves انجام می‌دهد؛ این فریمورک همچنین راه‌هایی برای تعریف سریع و سادهٔ آبجکت‌های ORM را در اختیار توسعه‌دهنده قرار می دهد. اگر نمی‌خواهید کلاس‌های PHP یا پیکربندی XML را خودتان بنویسید، مشکلی نیست چرا که جاروس یک ادیتور بسیار کاربردی برای کارهایی از این دست پیش‌بینی کرده است که با استفاده از آن خواهید توانست آبجکت‌های ORM، یو‌آر‌ال‌های RESTful API، ویوهای CRUD، روت‌ها، ترجمه‌ها و بسیاری چیزهای دیگر را ایجاد نمایید.

بلافاصله پس از نصب این سی‌ام‌اس، کاربرپسند بودن ادمین پنل را مشاهده خواهید کرد. قابلیت‌های پیش رو به شما کمک می‌کنند تا فضای جذاب‌تری را در اختیار داشته باشید و وب اپلیکیشن‌های بهتر و جالب‌تری خلق کنید.

امروزه ساخت وب‌سایت به معنی به‌کارگیری از RESTful API، استفاده از ORM و داشتن UI مدرن، کاملاً ریسپانسیو و بهینه‌سازی شده برای ابزارهای هوشمندی همچون موبایل و تبلت است. جاروس تمام این فیچرها و خیلی از موارد دیگر را در اختیار شما قرار می‌دهد به طوری که همه چیز از طریق RESTful API قابل دسترسی است. همچنین می‌توانید از هر ORM‌ دلخواهی را که می‌خواهید، استفاده کنید اما در عین حال Propel ORM به خاطر سرعت بالایی که دارا است، از پیش نصب شده است.

داشتن جاروس به معنی آزادی عمل زیاد در طراحی وب‌سایت است. در جاروس مجبور به استفاده از یک تمپلیت انجین، لایبرری فرانت‌اند یا یک نوع داکتایپ خاص نیستید بلکه از هر چیزی که نیاز داشته باشید را می توانید استفاده کنید؛ مثلاً Twig ،Smarty ،Pure PHP یا دیگر موارد. شما می‌توانید کار خود را با یک صفحه کاملاً خالی شروع کرده یا اگر دوست دارید می‌توانید از تِم‌های نمونه برای ساخت سریع و راحت وب‌سایت مد نظر استفاده کنید.

اگر هم می‌خواهید هستهٔ اصلی وب‌سایت را شخصی‌سازی کنید، می‌توانید این کار را به کمک Symfony به بهترین و راحت‌ترین نحو ممکن انجام دهید. توسعهٔ جاروس به معنی توسعهٔ فریمورک Symfony است. با استفاده از لایبرری‌های Symfony، امکان توسعهٔ این سی‌ام‌اس را خواهید داشت. به عبارت دیگر، شما لازم نیست یک معماری جدید را یاد بگیرید بلکه می‌توانید تمام قالب‌ها و کنترلرها را با استفاده از Symfony بازنویسی کنید.