Cerbot: ابزاری برای فعال سازی گواهینامه ی SSL

Cerbot: ابزاری برای فعال سازی گواهینامه ی SSL

Cerbot ابزاری اتوماتیک است که وب مسترها با استفاده از آن قادر خواهند بود تا گواهینامه ی SSL/TLS برای سایت خود صادر کنند. علاوه بر این، تیم توسعه ی Cerbot با هر مرجع صدور گواهینامه ی دیگری که از پروتکل ACME پشتیبانی کند، نیز همکاری دارد. برای آشنایی بیشتر با این ابزار، با سکان آکادمی همراه باشید.

با آن که سرویس های بسیار دیگری هم هستند که از پروتکل ACME برای گرفتن گواهینامه ی اس اس ال استفاده می کنند، ولی می توان گفت که Cerbot بزرگ ترین و گسترده ترین آن ها است که قادر است به صورت خودکار وب سرور شما را کانفیگ کرده تا به سرعت خدمات دهی خود روی HTTPS را شروع کند.

Cerbot همچنین قادر است برای Apache اقدامات امنیتی مانند تنظیمات Ciphersuites و فعال کردن برخی قابلیت های مهم مانند ریدایرکت HTTP به HTTPS، بررسی وضعیت OCSP، HSTS و آپگرید کردن درخواست های ناامن را انجام دهد.

Cerbot در واقع بخشی از برنامه های کلی تر و بزرگ تر تیم EFF برای رمزنگاری کامل اینترنت می باشد. نیاز به توضیح نیست که وب سایت ها -به خصوص آنهایی که با اطلاعات حساس کاربران مثل اطلاعات حساب بانکی و ... سر و کار دارند- برای ایمن شدن باید از پروتکل اچ تی تی پی اس استفاده کنند. سربات علاوه بر استفاده از پروتکل امن اچ تی تی پی اس در همه وب سایت ها، قصد دارد شبکه ای بسازد که از نظر ساختار بسیار خصوصی تر و ایمن تر بوده و در برابر سانسور محافظت شده باشد.

Cerbot حاصل کار تعداد زیادی برنامه نویس است که شامل تیم EFF و تعداد زیادی مشارکت کننده اپن سورس می باشد. شما هم می توانید پس از استفاده از سرویس های سربات، نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع