GitPrime: ابزاری به منظور ارزیابی میزان پیشرفت پروژه‌های نرم‌افزاری

GitPrime: ابزاری به منظور ارزیابی میزان پیشرفت پروژه‌های نرم‌افزاری

GitPrime با استفاده از داده‌های سیستم ورژن کنترل گیت و همچنین سورس‌کد پروژه‌های نرم‌افزاری، به تیم‌های مهندسی کمک می‌کند تا درک بهتری از الگوی کاری خود پیدا کرده و روش‌های توسعهٔ نرم‌افزارهای خود را بهبود دهند. استوری پوینت و تیکت‌ها تنها بخشی از فرآیند را توصیف می‌کنند در حالی که GitPrime بر اساس داده‌های موجود، نمایی ویژه و منحصر به فرد از پیشرفت مهندسی نرم‌افزار تمام تیم‌ها را به نمایش می گذارد؛ در نتیجه شما می‌توانید پیشرفت تیم خود را در هر لحظه مشاهده کرده و به داده‌های آرشیو (Historical Data) نیز دسترسی داشته باشید.

GitPrime همچنین به شما کمک می‌کند تا تصمیمات خود را بر اساس حقایق بگیرید نه بر اساس احساسات! به عبارت دیگر، GitPrime داده‌های قطعی و مطمئن در مورد پیشرفت تیم شما در فرآیند توسعه ارائه می‌کند تا بتوانید بهتر بر روی بهبود رویهٔ خود در بخش‌های مهم‌تر تمرکز کنید.

علاوه بر این، ابزار گیت‌پرایم شکاف به وجود آمده در ارتباط شما با مشتریان را پر می‌کند. به عبارت دیگر، می‌توانید رویدادهای شرکت در طول مراحل مختلف پیشرفت را ثبت کرده و به نحوهٔ تعامل با مشتریان توجه بیشتری کنید. با استفاده از گیت‌پرایم می‌توانید شیوهٔ مدیریت خودسرانه را کنار گذاشته و از مزایای آن بهره‌مند شوید که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

- به هنگام نیاز، به دیگران کمک برسانید: دولوپرهایی که به بن‌بست خورده‌اند یا در تغییر ساختار کد (Refactoring) دچار مشکل شده‌اند را مشخص کرده و به آنها کمک کنید.

- اثرگذاری فرآیند را مشاهده کنید: چگونگی تأثیر تغییرات بر جریان کار مهندسی را تحت نظر داشته باشید.

- عوامل خطرساز را تشخیص دهید: بر اساس ریسک‌ها و شدت نیاز به تغییرات، بازبینی کدها را اولویت‌بندی کنید.

- به ارتباط سازنده با مشتریان بپردازید: بر اساس داده‌های عینی، مشتریان را از پیشرفت پروژهٔ خود آگاه سازید.

- هدر رفت انرژی را مشخص کنید: به طور دقیق مشخص کنید که چه قدر از توجه خود را بر بدهی فنی (یا همان Technical Debt) متمرکز کرده‌اید. 

- بازخورد دقیق به دست آورید: در طول ملاقات‌های یک به یک مدیر پروژه با اعضای تیم توسعهٔ‌ نرم‌افزار، به دولوپرها بازخوردی مشخص و دقیق ارائه دهید.