Cocycles: موتور جستجوی سورس کد

در کدنویسی، خیلی از اوقات برایمان پیش می‌آید که نیاز به یک بلوک کد داریم اما به راحتی نمی‌توانیم به طور مثال فانکشن مد نظر خود را بیابیم. با سرچ کردن کلیدواژگانی همچون JavaScript parsing HTTP headers در گوگل، باید ببینیم که آیا قبل از ما کسی چنین سؤالی را پرسیده و مهم‌تر از آن، آیا کس دیگری پاسخ مناسبی به این سؤال داده است یا خیر! در اینجا است که با خود می‌گوییم ای کاش یک موتور جستجو برای سورس کد وجود داشت. خبر خوشحال کننده این که موتور جستجویی تحت عنوان Cocycles وجود دارد که این امکان را به برنامه نویسان جاوا اسکریپت می دهد تا به جستجوی کدهای مد نظر خود بپردازند. جهت آشنایی بیشتر با این موتور جستجو، با سکان آکادمی همراه باشید.

Cocycles این امکان را به توسعه دهندگان می‌دهد تا کد مورد نیاز خود را بیابند؛ فناوری های به کار رفته در این سرویس آنلاین به گونه یی کار می‌کنند که به مرور زمان و البته با مشارکت کاربران سایت، این امکان را به Cocycles می‌دهد تا بفهمد که هر قطعه کدی چه کار می‌کند و برای چه کاری مناسب است.

Cocycles به خوبی زبان انگلیسی را متوجه می شود؛ لذا نیاز است تا همان‌طور که در موتورهای جستجوی گوگل، بینگ، یاهو و … به جستجو می پردازیم، کلیدواژگان مد نظر خود را وارد کنیم اما بر خلاف این موتورهای جستجو، Cocycles قادر است تا عملکرد کدها را نیز متوجه شود؛ لذا عبارت جستجوی شما با قطعه کدهای مختلف قرار گرفته در دیتابیس های عظیم این موتور جستجو تطبیق داده خواهند شد و به بهترین گزینه در اختیار شما قرار خواهند گرفت. علاوه بر این، Cocycles در صورت امکان مستندات کامل بلوک های کد را نیز در اختیار کاربرانش قرار داده و حتی مثال‌هایی کاربردی نیز در اختیار کاربران قرار داده تا روش استفاده از کدها را بهتر متوجه شوند.

Bing قابلیتی را به این موتور جستجو اضافه کرده که از آن طریق می توان کدهای آماده را مستقیما در نتایج جستجو مشاهده و اجرا کرد. لذا به نظر می رسد که موتورهای جستجویی همچون گوگل، یاهو، بینگ و البته کوسایکلز در صدد هستند تا در حوزه ی برنامه نویسی هم به رقابت به یکدیگر بپردازند. به نظر شما برنده ی این رقابت کیست و چرا؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

Find JavaScript Code Snippets by Functionality with Cocycles

0


فرنوش فهیم

تحصیلات آکادمیک‌ام رو در مقطع کارشناسی در دانشگاه علامه طباطبائی در رشتهٔ ادبیات انگلیسی شروع کردم و سپس در همون دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد رو در رشتهٔ آموزش زبان انگلیسی به اتمام رسوندم. اگرچه ترجمه بیش از اون‌که علم باشه، یک مهارته، اما ما در سکان آکادمی به فرایند ترجمه به شکلی علمی نگاه می‌کنیم. من با تسلط به ترجمه از انگلیسی به فارسی و همچنین از فارسی به انگلیسی، عهده‌دار ترجمه و ویرایش بخشی از مقالات وبلاگ سکان آکادمی هستم.


  • کوروش در تاریخ: 1395/03/06

    سلام
    بسیارجالب بود
    ممنون خانم فهیم

  • کوروش در تاریخ: 1395/03/06

    اما متاسفانه تحریمیم

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)