Horizon یک بک اند اپن سورس و رییل تایم برای اپلیکیشن های جاوا اسکریپت

Horizon یک بک اند اپن سورس و رییل تایم برای اپلیکیشن های جاوا اسکریپت

با استفاده از این API ساده ی جاوا اسکریپت، می توانید خیلی سریع یک اپلیکیشن موبایل یا وب ایجاد کرده و به مورد زمان آن را توسعه دهید. با استفاده از این پلتفرم می توانید اپ های خود را بدون نوشتن یک خط کد، در اختیار صدها یا هزاران  کاربر قرار دهید. برای آشنایی بیشتر با Horizon،‌با سکان آکادمی همراه باشید.

هورایزن (Horizon) که توسط تیم RethinkDB و یک جامعه اپن سورس تولید شده است، به شما این امکان را می دهد تا اپلیکیشن های پیچیده و سنگین را خیلی سریع ایجاد کنید. از جمله قابلیت های اصلی این ای پی آی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ماژولار و قابل توسعه 
هورایزن به عنوان یک سرور استندالون (Standalone) برای اپ های مبتنی بر جاوا اسکریپت توزیع شده است. زمانی که آماده ی نوشتن کدهای بک اند شخصی سازی شده باشید، می توانید ماژول های هورایزن را به طور مستقیم در Node.js لود کنید. RethinkDB به هورایزن متصل است در نتیجه می توانید برای پیوند انعطاف پذیر، جمع آوری، ساپورت فایل باینری و جست و جوی حرفه یی، با استفاده از زبان قدرتمند ReQL به طور مستقیم در بک اند پایگاه داده جست و جو کنید.

Real Time به صورت پیش فرض 
هورایزن مبتنی بر RethinkDB، یک پایگاه داده با مقیاس پذیری بالا و اپن سورس می باشد که قادر است میلیون های آپدیت در هر ثانیه را به صورت در لحظه پشتیبانی کند. Horizon و RethinkDB آپدیت های خود را به صورت در لحظه به مشتریان خود ارائه می کنند تا به این صورت اپلیکیشن شما بتواند بدون هیچ گونه درگیری اضافی، به روز شوند.

امنیت و اعتبار 
مشتریانی که از طریق فیسبوک، توییتر، گوگل، گیت هاب و دیگر سرویس ها تایید صلاحیت شده اند می توانند از این ای پی آی استفاده کنند. شما می توانید از طریق API های رایج، اپلیکیشن های خود را ایمن کرده و حساب های کاربری، سشن ها و سطوح دسترسی آن را مدیریت کنید.

هورایزن توسط تیمی بیش از ۱۰۰ توسعه دهنده از سراسر جهان توسعه یافته است. بنابراین می توان گفت که هورایزن توسط توسعه دهندگانی مانند ما و شما در یک فرآیند توسعه باز شکل گرفته است که شما هم می توانید بخشی از این تیم باشید.

منبع