پسورد ۱۱۷ میلیون کاربر شبکه ی اجتماعی لینکدین لو رفت!

اخبار هک شدن اکانت کاربران در شبکه‌های اجتماعی و سرویس های ارائه دهنده ی ایمیل اصلاً چیز حیرت برانگیزی نیست و هر روزه شاهد چنین اخباری از گوشه و کنار دنیا هستیم و این بار هم خبر مربوط به هک شدن اطلاعات بیش از یکصد میلیون کاربر شبکه ی اجتماعی لینکدین است. برای آگاهی از جزئیات این خبر، با سکان آکادمی همراه باشید.

در سال ۲۰۱۲ یک هکر روس با نام مستعار Peace به معنی «صلح» اکانت بیش از ۶ میلیون کاربر لینکدین را هک کرد؛ این هکر کلاه سیاه باز هم شروع به خودنمایی کرده و این بار در سال ۲۰۱۶ اکانت بیش از ۱۱۷ میلیون کاربر شبکه ی اجتماعی لینکدین را برای فروش به حراج گذاشته است.

آقای صلح ادعا می‌کند که این اطلاعات کاربران لینکدین مربوط به همان حملات سایبری سال ۲۰۱۲ هستند که مدیران این شبکه ی اجتماعی در آن زمان عمق این فاجعه را آن طور که باید و شاید پوشش ندادند. این هکر کلاه سیاه اذعان کرده که بسیاری از پسوردهای هک شده با استفاده از الگوریتم SHA1 رمزنگاری شده‌اند و این در حالی است که تاکنون قفل بیش از ۹۰ درصد آن‌ها شکسته شده است.

در صورتی که عضو این شبکه ی اجتماعی هستید، هرچه سریع‌تر اقدام به تغییر رمزعبور خود کنید چرا که این احتمال وجود دارد شما هم یکی از این یکصد و هفده میلیون کاربر بدشانس بوده باشید.

A hacker is selling 117 million LinkedIn logins on the Dark Web

0


فرنوش فهیم

تحصیلات آکادمیک‌ام رو در مقطع کارشناسی در دانشگاه علامه طباطبائی در رشتهٔ ادبیات انگلیسی شروع کردم و سپس در همون دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد رو در رشتهٔ آموزش زبان انگلیسی به اتمام رسوندم. اگرچه ترجمه بیش از اون‌که علم باشه، یک مهارته، اما ما در سکان آکادمی به فرایند ترجمه به شکلی علمی نگاه می‌کنیم. من با تسلط به ترجمه از انگلیسی به فارسی و همچنین از فارسی به انگلیسی، عهده‌دار ترجمه و ویرایش بخشی از مقالات وبلاگ سکان آکادمی هستم.


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)