پسورد ۱۱۷ میلیون کاربر شبکه ی اجتماعی لینکدین لو رفت!

پسورد ۱۱۷ میلیون کاربر شبکه ی اجتماعی لینکدین لو رفت!

اخبار هک شدن اکانت کاربران در شبکه‌های اجتماعی و سرویس های ارائه دهنده ی ایمیل اصلاً چیز حیرت برانگیزی نیست و هر روزه شاهد چنین اخباری از گوشه و کنار دنیا هستیم و این بار هم خبر مربوط به هک شدن اطلاعات بیش از یکصد میلیون کاربر شبکه ی اجتماعی لینکدین است. برای آگاهی از جزئیات این خبر، با سکان آکادمی همراه باشید.

اولین کسی باشید که به این سؤال پاسخ می‌دهید

در سال ۲۰۱۲ یک هکر روس با نام مستعار Peace به معنی «صلح» اکانت بیش از ۶ میلیون کاربر لینکدین را هک کرد؛ این هکر کلاه سیاه باز هم شروع به خودنمایی کرده و این بار در سال ۲۰۱۶ اکانت بیش از ۱۱۷ میلیون کاربر شبکه ی اجتماعی لینکدین را برای فروش به حراج گذاشته است.

آقای صلح ادعا می‌کند که این اطلاعات کاربران لینکدین مربوط به همان حملات سایبری سال ۲۰۱۲ هستند که مدیران این شبکه ی اجتماعی در آن زمان عمق این فاجعه را آن طور که باید و شاید پوشش ندادند. این هکر کلاه سیاه اذعان کرده که بسیاری از پسوردهای هک شده با استفاده از الگوریتم SHA1 رمزنگاری شده‌اند و این در حالی است که تاکنون قفل بیش از ۹۰ درصد آن‌ها شکسته شده است.

در صورتی که عضو این شبکه ی اجتماعی هستید، هرچه سریع‌تر اقدام به تغییر رمزعبور خود کنید چرا که این احتمال وجود دارد شما هم یکی از این یکصد و هفده میلیون کاربر بدشانس بوده باشید.

منبع