Open ابزاری برای یافتن باگ های پروژه های اپن سورس

شرکت SourceClear به تازگی ابزاری تحت عنوان Open به بازار عرضه کرده است که این امکان را به توسعه دهندگان جامعه ی متن باز می‌دهد تا باگ ها و آسیب‌پذیری های احتمالی در سورس کد پروژه های اپن سورس خود را بیابند. این ابزار با زبان‌های برنامه نویسی مختلفی همچون جاوا، پایتون، نود جی اس، روبی، جاوا اسکریپت و غیره و همچنین فریم ورک های اسپرینگ، جنگو، روبی آن ریلز و بسیاری پلتفرم های دیگر سازگار است. برای آشنایی بیشتر با ابزار Open، با سکان آکادمی همراه باشید.

ابزار Open با ابزارهای توسعه ی نرم‌افزار مختلفی همچون Git, Jira, Bitbucket, Jenkins, Maven, Bower, Gradle, NPM, RubyGems, Bundler, CLI, Github, GitLab نیز سازگار است. به علاوه، این ابزار دارای CLI یا ابزار کامند لاینی نیز هست که این امکان را به شما می‌دهد تا خیلی سریع، با استفاده از چند کامند ساده اقدام به اسکن کردن سورس کد پروژه ی خود نمایید.

پس از اسکن پروژه و یافتن باگ های احتمالی، حال نوبت به تحلیل داده‌ها می‌رسد تا از آن پس با دید بهتر بتوانید به توسعه ی نرم‌افزار مد نظر خود بپردازید. گزارش تحلیلی که در اختیار شما قرار می گیرد، چیزهایی همچون متدهای اشتباه، مشکلات فنی و به طور کلی راه کارهایی را به منظور رفع مشکلات سورس کدتان به شما ارائه می دهد.

اگر از علاقمند به جامعه ی متن باز هستید، می‌توانید با مراجعه به سایت SourceClear، ابزار Open را دانلود نموده و به بررسی سورس کد مد نظر خود بپردازید و در صورت تمایل، نظر خود را در مورد این ابزار سودمند با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

SourceClear’s Free Tool “Open” Finds Vulnerabilities In Your Open Source Code

0


فرنوش فهیم

تحصیلات آکادمیک‌ام رو در مقطع کارشناسی در دانشگاه علامه طباطبائی در رشتهٔ ادبیات انگلیسی شروع کردم و سپس در همون دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد رو در رشتهٔ آموزش زبان انگلیسی به اتمام رسوندم. اگرچه ترجمه بیش از اون‌که علم باشه، یک مهارته، اما ما در سکان آکادمی به فرایند ترجمه به شکلی علمی نگاه می‌کنیم. من با تسلط به ترجمه از انگلیسی به فارسی و همچنین از فارسی به انگلیسی، عهده‌دار ترجمه و ویرایش بخشی از مقالات وبلاگ سکان آکادمی هستم.


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)