برگ برنده ی دیگری از آمازون: دکمه های قابل برنامه‌ریزی Dash

برگ برنده ی دیگری از آمازون: دکمه های قابل برنامه‌ریزی Dash

آمازون بزرگ‌ترین فروشگاه خرده فروشی آنلاین دنیا است و برای خلاقیت‌هایی که در سیستم فروش خود به خرج می دهد، معروف است. این شرکت اخیراً گجت جدیدی به بازار عرضه کرده است تحت عنوان Dash که اگر بخواهیم به طور خلاصه به معرفی این گجت بپردازیم، باید گفت که این گجت یک دکمه ی قابل برنامه‌ریزی است که توسعه دهندگان می‌توانند بسته به نیاز خود، آن را کانفیگ کنند. برای آشنایی بیشتر با این محصول جدید آمازون، با سکان آکادمی همراه باشید.

Dash که در میان توسعه دهندگان آمازون تحت عنوان Amazon Web Services Internet of Things Button شناخته می شود، به منظور کار کردن با دیوایس های مرتبط با اینترنت اشیاء طراحی و ساخته شده است. به عبارت دیگر، کاربرد این گجت در خانه‌های هوشمند است که با استفاده از API های آمازون و اینترنت اشیاء کار می‌کنند. علاوه بر API های اختصاص آمازون، دش را می‌توان با API های توییتر، فیسبوک و حتی وب سرویس های اختصاصی خودتان مرتبط سازید. دش دکمه یی با قابلیت اتصال به وای فای است که می‌توان آن را برای انجام هر نوع کاری برنامه‌ریزی -یا بهتر بگوییم برنامه نویسی- کرد.

توسعه دهندگان خواهند توانست با برنامه نویسی منطق این گجت از طریق رایانش ابری، طوری آن را کانفیگ کنند که بسته به یک بار فشردن دکمه، دو بار فشردن دکمه و نگاه داشتن طولانی دکمه، کار خاصی انجام شود. حتی توسعه دهندگان قادر خواهند بود تا با استفاده از زبان‌های نود جی اس، جاوا و یا پایتون، فانکشن های مد نظر خود را برای کار با وب سرویس های آمازون بنویسند.

در‌ واقع، این محصول جدید آمازون ارتباط مابین کاربر و اینترنت را آسانتر می‌سازد به این شکل که مثلاً برای سفارش دادن یک کتاب، فرد دیگر نیازی نخواهد داشت تا لپ تاپ خود را روشن کرده، به اینترنت وصل کند، وارد سایت یک فروشگاه آنلاین شود، سفارش ثبت کند الی آخر بلکه همه ی این کارها صرفاً با فشردن یک دکمه عملی خواهند شد! کارهایی که با این دکمه می‌توان انجام داد، عبارتند از:
- پیام فرستادن برای دوستان
- روشن یا خاموش کردن یک دیوایس خاص
- سفارش دادن محصول
- لایک و دیسلایک کردن
- روشن/خاموش کردن خودرو
- باز کردن درب گاراژ
- زنگ زدن به پلیس
- سفارش پیتزا
- کنترل از راه دور وسائل منزل مثل یخچال، گاز و …

نظر شما در مورد این محصول انقلابی آمازون چیست؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع