PyPI رفیق گرمابه و گلستان توسعه دهندگان پایتون

با این که زبان برنامه نویسی پایتون هیچ ربطی به مار پایتون ندارد، اما معمولاً همان‌طور که در بالا مشاهده می کنید، از یک تصویر مار پایتون به عنوان سمبلی برای این زبان برنامه نویسی استفاده می شود؛ شاید یکی از دلایل چنین کاری، این باشد که رسانه قصد دارند با این کار قدرت زبان پایتون را به ماری با همین اسم تشبیه کنند. بدون شک زبان پایتون یکی از زبان‌های برنامه نویسی قدرتمند حال حاضر است و شاهد این ادعا هم شرکت ها و سازمان بزرگی همچون گوگل، ناسا و … هستند که برای نرم افزارهای خود از این زبان استفاده می کنند. به نوعی می‌توان گفت که قدرت زبان پایتون در اکوسیستم این زبان خلاصه می شود. به عبارت دیگر، جامعه ی توسعه دهندگان، مستندات این زبان، پروپوزال های بهبود این زبان و مهم‌تر از همه، PyPI هستند که این زبان را قدرتمند جلوه داده اند. در این مقاله قصد داریم شما را با PyPI آشنا کنیم.

PyPI یا Python Package Index دربرگیرنده ی چیزی بیش از ۸۰۰۰۰ پکیج مختلف است که برای هر توسعه‌دهنده یی و هر نوع پروژه یی، بالاخره یک پکیج مناسب در آن میان یافت خواهد شد که مورد استفاده قرار گیرد. PyPI هم همچون سایر ریپازیتوری های اپن سورس، حاوی برخی پکیج هایی است که اصطلاحاً دپریکیت شده‌اند (یعنی دیگر نباید آن‌ها را مورد استفاده قرار داد) و همچنین پیکج هایی که برای کارهای به‌خصوصی نوشته شده اند. در یک کلام، PyPI زندگی توسعه دهندگان پایتون را خیلی ساده و لذت بخش خواهد ساخت. 

0


فرنوش فهیم

تحصیلات آکادمیک‌ام رو در مقطع کارشناسی در دانشگاه علامه طباطبائی در رشتهٔ ادبیات انگلیسی شروع کردم و سپس در همون دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد رو در رشتهٔ آموزش زبان انگلیسی به اتمام رسوندم. اگرچه ترجمه بیش از اون‌که علم باشه، یک مهارته، اما ما در سکان آکادمی به فرایند ترجمه به شکلی علمی نگاه می‌کنیم. من با تسلط به ترجمه از انگلیسی به فارسی و همچنین از فارسی به انگلیسی، عهده‌دار ترجمه و ویرایش بخشی از مقالات وبلاگ سکان آکادمی هستم.


  • farshid در تاریخ: 1395/03/22

    Thanks

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)