تبدیل تصاویر به موسیقی توسط PixelSynth

تبدیل تصاویر به موسیقی توسط PixelSynth

حتما تاکنون به فکر شما هم خطور کرده است که اگر می توانستیم ببینیم که موسیقی مرتبط با یک تصویر به چه شکل است چقدر خوب می شد. به هیچ وجه خنده دار نیست چرا که اکنون می توانید این حس عجیب را با استفاده از Chrome Experiment جدیدی به نام PixelSynth ایجاد کرده و بر روی مرورگر وب خود تجربه کنید. این افزوده از WebAudio، JavaScript و Canvas برای تبدیل تصویر به موسیقی استفاده می کند. برای آشنایی بیشتر با این افزونه، با سکان آکادمی همراه باشید.

مرورگر گوگل کروم حقیقتا سبک وب گردی را دگرگون کرده است. با آن که هر روز رقبای جدیدی مانند Edge و Vivaldi به جمع رقبای کروم در این عرصه اضافه می شوند، ولی این مرورگر گوگلی هم چنان تاج و تخت خود در فضای مجازی را با ترکیبی از سادگی و عملکرد بالا، حفظ کرده است.

Chrome Experiment چیست؟ 
طبق آن چه که در وب سایت Chrome Experiment گفته شده، هدف اصلی این سایت آن است که پروژه های خلاقانه برنامه نویسان از سراسر جهان را به نمایش گذاشته و در برابر چشمان تمام جهانیان قرار دهد. یکی از آخرین مواردی که به وب سایت Chrome Experiment اضافه شده، PixelSynth است که توسط توسعه دهنده یی به نام Olivia Jack ایجاد گشته است.  

ترکیب کننده دیجیتال PixelSynth که تحت زبان جاوا اسکریپت برنامه نویسی شده، از WebAudio و Canvas استفاده کرده و از تصاویر و نقاشی ها به عنوان مبنای ساخت و خلق صداهای جدید بهره می گیرد. بر اساس اظهاراتی که در وب سایت Chrome Experiment آمده، ساخت PixelSynth الهام گرفته شده از ANS Synthesizer است که توسط Evgeny Muzin در سال ۱۹۳۷ خلق شده بود.

استفاده از PixelSynth 
در PixelSynth خلق و ایجاد نت ها و آهنگ جدید بسیار ساده به نظر می رسد. تمام کاری که لازم است انجام دهید، انتخاب یک عکس از فهرست داده شده یا آپلود کردن تصویر دلخواه، و سپس شنیدن موسیقی مرتبط با آن است.

گزینه های زیادی برای شخصیت سازی کردن مانند روشنایی، تضاد، سرعت، فاصله و ... برای این افزونه در نظر گرفته شده است. به علاوه شما هنگام استفاده از PixelSynth قادر هستید که تصاویر را خودتان خلق کرده و به صورت هم زمان آن را به موسیقی تبدیل کنید. ا

حال نوبت به شما است تا PixelSynth را تست کرده و نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید (البته ما هر چه تلاش کردیم نتوانستیم عکس هایی که صدای خوبی تولید کنند را بیابیم. شما هم بهتر است شانس خود را امتحان کنید شاید بتوانید تصویر خوبی برای این منظور پیدا کنید.)

منبع