داعش اپ موبایلی برای کودکان عرضه کرده که از اسلحه و موشک برای آموزش حروف الفبا استفاده می کند

داعش بعد از توزیع اپ های مخصوص چت و ارتباط رادیویی، اولین اپ خود مخصوص کودکان را عرضه کرد. هدف این اپ آموزش اولیه ی حروف الفبای عربی از طریق واژگان نظامی مثل تانک، راکت و سلاح است. این اپ بوسیله ی کانال‌های تلگرامی و وب سایت اشتراک فایل گروه تروریستی داعش در حال پخش شدن است. برای آشنایی بیشتر با این اپ، با سکان آکادمی همراه باشید.

داعش اپلیکیشنی برای آموزش حروف عربی به کودکان عرضه کرده است اما اهداف آموزشی خاصی را از عرضه ی این اپ دنبال می کند. در حالی که مثلاً حرف «س» را با سیب و حرف «ت» را با توپ می شناسیم، داعش چیزهای دیگری را پیشنهاد می دهد. این اپ که گروهی به نام Library of Zeal آن را توزیع کرده، با تم جنگی رنگ آمیزی شده است. حامیان داعش در حال انتشار این اپ از طریق کانال های تلگرام و وب سایت های اشتراک فایل هستند.

به جز طراحی برای یادگیری حروف عربی، این اپلیکیشن شامل آهنگی عربی نیز هست. طبق انتظار، متن این آهنگ پر از عبارت هایی برای دعوت به مبارزه است. این اپ از واژگان نظامی مثل تانک، موشک، سلاح و غیره استفاده می‌کند تا کلمات رایج را آموزش دهد و پر از انیمیشن های رنگارنگ است که احتمالاً هدفش پرورش بیشتر افراطی هاست. عرضه اپ اندروید برای داعش کار جدیدی نیست. در گذشته، آن‌ها اپ هایی برای چت ایمن و ارتباط رادیویی نیز عرضه کرده بودند.

به هر حال، این اولین اپلیکیشنی است که مخصوص کودکان طراحی شده است. داعش قبلاً فیلم‌هایی از کودکان پخش کرده بود که در حال تمرین نظامی هستند تا آماده شوند که در آینده اعمال وحشیانه ای نظیر سر بریدن انجام دهند. اقدام جدید داعش در راستای افزودن به تبلیغات افراطی خود است که قصدش تحت تاثیر قرار دادن افراد بیشتر است.

حال نوبت به نظرات شما در این باره می رسد؟ به نظر شما این دست اقدامات داعش تا کجا پیش خواهد رفت؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشراک بگذارید.

ISIS Launches Mobile App For Children, Uses Guns And Missiles For Teaching Alphabets

0


مرتضی صمدی

فارغ‌التحصیل رشتهٔ نرم‌افزارم و موفق شدم تا‌به‌حال چندتا پروژهٔ نصفه‌و‌نیمه رو ناموفق رها کنم! جستجوگر خوبی هستم، طوری که تا‌به‌حال مشخصات بیشتر سخت‌افزارهای جدید مثلا اسمارتفون‌ها، کنسول‌ها و لپ‌تاپ‌ها رو میدونم؛ اطلاعات سیستم‌عامل‌های جدید مثل لینوکس، ویندوز و مک رو می‌خونم و امتحان می‌کنم، البته اگه بتونم. بازی‌های جدید رو میشناسم ولی بازی نمیکنم (چراش رو نمیدونم) و عاشق اینم که یک بار اتومبیل‌های قدیمی مثل فورد ماستنگ یا کامارو اس‌اس رو برونم.


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)