OverAPI: راهنمای سریع برنامه نویسان و توسعه دهندگان

بسیاری از توسعه دهندگان هستند که همواره نیاز به اصطلاحاً Cheat Sheet ها یا بهتر بگوییم راهنماهایی برای زبان‌های برنامه نویسی مورد استفاده ی خود دارند تا به عنوان رفرنس به آن‌ها رجوع کنند؛ این نیاز زمانی بیشتر احساس می‌گردد که شما به عنوان یک برنامه نویس یا توسعه‌دهنده از چندین زبان برنامه نویسی مختلف برای توسعه ی نرم‌افزار استفاده کنید. برخی برنامه نویسان برای رفع این نیاز خود به یکسری مستندات آنلاین رجوع کرده و برای دستیابی سریع به آن ها، این مستندات را بوکمارک می‌کنند اما این در حالی است که برای هر زبان برنامه نویسی خاص، چیت شیت خاصی را می بایست بوکمارک کرد و اینجا است که قدرت خارق‌العاده ی سایت OverAPI نمایان می‌شود که به منزله ی چیت شیتی برای اکثر زبان‌های برنامه نویسی است. در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید تا با این سایت بیشتر آشنا شوید.

OverAPI.com علاوه بر آن که به صورت خلاصه، نمایی کلی از زبان‌های برنامه نویسی را در اختیارمان قرار می دهد، برای برخی زبان‌های برنامه نویسی همچون جاوا که در مقایسه با سایر زبان‌های برنامه نویسی از محبوبیت بیشتری برخوردارند، لینک به منابع آموزشی مفید، مستندات، آموزش‌های پیشرفته و … را نیز عرضه می‌کند.

علاوه بر این، سایت دیگری که چنین سرویسی را عرضه می کند، Learn X in Y Minutes نام دارد که اطلاعاتی پایه یی از اکثر زبان‌های برنامه نویسی محبوب را در اختیار علاقمندان قرار می دهد اما نیاز به توضیح نیست که هرگز به جامعیت سایت اور ای پی آی نیست.

نظر شما در مورد OverAPI چیست؟ آیا کدآموزان مبتدی می‌توانند از این سرویس آنلاین به عنوان رفرنسی برای یادگیری خود استفاده کنند یا خیر؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

Your Ultimate Programming Cheat Sheets

0


فرنوش فهیم

تحصیلات آکادمیک‌ام رو در مقطع کارشناسی در دانشگاه علامه طباطبائی در رشتهٔ ادبیات انگلیسی شروع کردم و سپس در همون دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد رو در رشتهٔ آموزش زبان انگلیسی به اتمام رسوندم. اگرچه ترجمه بیش از اون‌که علم باشه، یک مهارته، اما ما در سکان آکادمی به فرایند ترجمه به شکلی علمی نگاه می‌کنیم. من با تسلط به ترجمه از انگلیسی به فارسی و همچنین از فارسی به انگلیسی، عهده‌دار ترجمه و ویرایش بخشی از مقالات وبلاگ سکان آکادمی هستم.


  • webdevloper در تاریخ: 1395/02/26

    آفرین خوب بود

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)