Relax: نسل جدید سیستم های مدیریت محتوا وب بر پایه ی React و Node.js

Relax: نسل جدید سیستم های مدیریت محتوا وب بر پایه ی React و Node.js

Relax یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) نسل جدید است که بر اساس React و Node.js ساخته شده و هدف از آن، ارائه ی روشی بهتر برای ساخت وب سایت است. Relax از یک صفحه ساز مبتنی بر اجزا (Components) بهره مند بوده و روشی ساده و سریع برای اتصال داده های پویا (Dynamic Data) بر روی آن ها در اختیار قرار می دهد. هم اکنون نسخه بتای این سی ام اس به بازار عرضه شده است که می توانید آن را مورد استفاده قرار دهید.

پیش از ارائه ی روش نصب، توصیه می کنیم دموی سی ام اس ریلکس را با نام کاربری و رمزعبور زیر مشاهده کنید:
نام کاربری: demo
رمز عبور: demo

روش نصب سی ام اس ریلکس
ریلکس از کتابخانه یی تحت عنوان Sharp برای تغییر اندازه تصاویر استفاده می کند (شارپ سریع ترین ماژول نوشته شده برای نود جی اس به منظور تغییر اندازه ی تصاویر است.) اگر از سیستم عامل OS X استفاده می کنید، باید وابستگی libvips را از طریق دستور زیر نصب کنید.

brew install homebrew/science/vips

طریقه استفاده از سی ام اس ریلکس
استفاده از این سی ام اس بسیار آسان است؛ ابتدا دستورات زیر را در ترمینال وارد نمایید:

npm install
npm start

به صورت پیش فرض این اپلیکیشن در پورت 8080 اجرا می شود. به آدرس http://localhost:8080/admin/init رفته و اولین کاربر را ایجاد کرده و آماده استفاده از Relax شوید.

پیکر بندی (Configuration)
برای پیکر بندی اپلیکیشن خود، می توانید از یک فایل relaxrc. استفاده کنید. می توانید این فایل را در کنار سایر فایل های اپلیکیشن و یا پوشه ی روت قرار دهید:

{
  "port": 8080,
  "devPort": 8181,
  "db": {
    "uri": "mongodb://localhost/relax"
  }
}

نظر شما در مورد ریلکس چیست. آیا این سی ام اس می تواند جای سی ام اس های معروف نوشته شده با زبان PHP را بگیرد؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع