خالق زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت مرورگر ی ابداع کرد سریع تر و ایمن تر از رقبایش به نام Brave

خالق زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت مرورگر ی ابداع کرد سریع تر و ایمن تر از رقبایش به نام Brave

برندان ایچ خیلی نیاز به معرفی ندارد. او کسی است که در تاسیس بنیاد موزیلا نقش داشته و از جمله مهم ترین کارهایی که در دنیای آی تی به خصوص برنامه نویسی انجام داده، می توان به خلق زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت اشاره کرد. اخیرا وی شرکتی تاسیس کرده تحت عنوان Brave که اولین محصول این شرکت مرورگر جدیدی است که با بلاک کردن اتوماتیک تبلیغات و دنبال کننده ها، امکان وب گردی سریع تر و ایمن تر را برای کاربران فراهم می کند. برای آشنایی بیشتر با این مرورگر جدید، با سکان آکادمی همراه باشید.

با این مرورگر می توانید انتخاب کنید تبلیغاتی که به حریم خصوصی شما احترام می گذارند برایتان به نمایش در بیایند و همچنین می توانید مستقیما به سایت های مختلف مبلغی بپردازید. با این کار احساس خوبی از حمایت مالی تولیدکنندگان محتوا خواهید داشت. زمانی که فقط محتوای واقعی سایتی برای شما به نمایش در بیاید، سرعت لود صفحات آن به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. بیش از 60 درصد از زمان لود یک صفحه صرف تبلیغات پنهان و بیست درصد از آن نیز صرف به دست آوردن اطلاعات خصوصی بیشتری از شما می شود. هدف سازندگان این مرورگر این است که هر چیزی را که مانع کاربر می شوند یا حریم شخصی او را تهدید می کنند، بلاک کنند. با این مرورگر، دیگر خبری از تبلیغات آزار دهنده نیست و اطلاعات شخصی شما از جمله کوکی ها، از امنیت کامل برخوردار خواهند بود.

این مرورگر، دنبال کننده ها و تبلیغات ناخواسته را که سرعت وب گردی شما را کاهش می دهند، بلاک می کند لذا وب گردی سریع تری را برای شما به ارمغان می آورد. در عین حال، این مرورگر اطلاعاتتان را امن تر نگه می دارد و به طور موثری از شما در برابر ردیابی 3rd Party و تبلیغات مخرب یا Malvertisement ها حفاظت می کند بنابراین شما تجربه ی وب گردی امن تری خواهید داشت.

Brave تبلیغات مخرب را بلاک می کند 
Malvertisement ها روز به روز در حال افزایش هستند. این تبلیغات می توانند بدون اطلاع شما، بدافزارهایی را روی سیستمتان نصب کنند. البته در صورتی که مرورگری چون Brave پشتیبان شما نباشد!

Brave سایت ها را به HTTPS انتقال می دهد 
این مرورگر با انتقال سایت ها به پروتکل HTTPS این اطمینان را به کاربران می دهد که اطلاعاتشان از امن ترین مسیر ممکن عبور کند.

این مرورگر، Tracking Pixels و Tracking Cookies را بلاک می کند 
آیا برای شما پیش آمده هنگام دیدن تبلیغ کالایی که به تازگی خریده اید، احساس کنید که کسی به کارهایتان نظارت می کند؟ این مرورگر این اطمینان را به کاربران خواهد داد که هنگام خرید آنلاین و بازدید از سایت های مورد علاقه شان، ردیابی نمی شوند.

Brave متن باز است! 
در ریپازیتوری گیت هاب مرورگر بریو، می توانید به تیم توسعه ی Brave بپیوندید و در بهبود آن مشارکت کنید. سازندگان این مرورگر به کار گروهی در قالب یک گروه بر روی پروژه ی متن باز اعتقاد دارند. به همین جهت تمام بخش های این مرورگر شامل Frontend و Backend متن باز است.

این مرورگر جدید، تبلیغاتی که سرعت شما را کاهش می دهند، ترافیکتان را مصرف می کنند و حریم شخصیتان را نقض می کنند، حذف می کند. اما با این حال این مرورگر تبلیغات مفید را نمایش می دهد تا از این طریق صاحبان وب سایت ها و کاربران Brave بتوانند هزینه های خود را تامین کنند. بریو با نمایش تبلیغات دلخواه خود درآمدش را بین خود، تامین کنندگان آگهی و حتی کاربران تقسیم خواهد کرد. کاربران نیز می توانند این درآمد را برای دیدن سایت های مورد علاقه شان بدون تبلیغات، هزینه کنند.

در صورتی که علاقمند به نصب این مرورگر هستید، می توانید با مراجعه به صفحه ی دانلود مرورگر Brave آن را نصب نموده و تجربیات خود از وب گردی با این مرورگر را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع