Brave: مرورگری اپن‌سورس، سریع و ایمن توسط خالق زبان جاوااسکریپت

Brave: مرورگری اپن‌سورس، سریع و ایمن توسط خالق زبان جاوااسکریپت

Brave مرورگری است که با بلاک کردن اتوماتیک تبلیغات و دنبال‌کننده‌ها، امکان وب‌گردی سریع‌تر و ایمن‌تری را برای کاربران فراهم می‌کند. با این مرورگر می‌توانید انتخاب کنید تبلیغاتی که به حریم خصوصی شما احترام می‌گذارند برایتان به نمایش درآیند. در چنین شرایطی، زمانی که فقط محتوای واقعی سایتی برای شما به نمایش درآید، سرعت لود صفحات نیز به میزان قابل‌توجهی افزایش خواهد یافت.

Brendan Eich خیلی نیاز به معرفی ندارد. وی کسی است که در تأسیس بنیاد موزیلا نقش داشته و از جمله مهم‌ترین کارهایی که در دنیای فناوری به خصوص برنامه‌نویسی انجام داده، می‌توان به خلق زبان برنامه‌نویسی جاوا‌اسکریپت اشاره کرد.

بیش از 60٪ از زمان لود یک صفحه، صرف تبلیغات پنهان و ۲۰٪ درصد از آن نیز صرف فراخوانی اطلاعات خصوصی بیشتری از شما می‌شود. هدف سازندگان این مرورگر این بوده که هر چیزی را که مانع پرفورمنس بهینهٔ وب‌سایت‌ها یا زیر پا گذاشتن حریم خصوصی کاربران می‌شود را بلاک کنند. با این مرورگر، دیگر خبری از تبلیغات آزاردهنده نیست و اطلاعات شخصی شما از جمله کوکی‌ها از امنیت کامل برخوردار خواهند بود.

این مرورگر، دنبال‌کننده‌ها و تبلیغات ناخواسته را که سرعت وب‌گردی شما را کاهش می‌دهند، بلاک می‌کند؛ لذا وب‌گردی سریع‌تری را برای شما به ارمغان خواهد آورد. در عین حال، این مرورگر اطلاعات‌تان را امن‌تر نگاه می‌دارد و به طور مؤثری از شما در برابر ردیابی 3rd Party و تبلیغات مخرب (Malvertisement) حفاظت می‌کند. بنابراین شما تجربهٔ وب‌گردی بهتر و امن‌تری خواهید داشت.

Brave تبلیغات مخرب را بلاک می‌کند 
Malvertisementها روز به روز در حال افزایش هستند. این تبلیغات می‌توانند حتی بدون اطلاع شما، بدافزارهایی را روی سیستم‌تان نصب کنند!

این مرورگر Tracking Pixels و Tracking Cookies را بلاک می‌کند 
آیا برای شما پیش آمده هنگام دیدن تبلیغ کالایی که به تازگی خریده‌اید، احساس کنید که کسی به کارهای‌تان نظارت می‌کند؟ این مرورگر این اطمینان را به کاربران خواهد داد که هنگام خرید آنلاین و بازدید از سایت‌های مورد علاقهٔ‌شان، ردیابی نمی‌شوند.

Brave اپن‌سورس است! 
در ریپازیتوری گیت‌هاب مرورگر بریو، می‌توانید به تیم توسعهٔ Brave بپیوندید و در بهبود آن مشارکت کنید. سازندگان این مرورگر به کار گروهی در قالب یک گروه بر روی پروژهٔ اپن‌سورس اعتقاد دارند. به همین جهت، تمام بخش‌های این مرورگر شامل فرانت‌اند و بک‌اند به صورت اپن‌سورس عرضه شده است.

این مرورگر همچنین تبلیغاتی که سرعت شما را کاهش می‌دهند، ترافیک‌تان را مصرف می‌کنند و حریم خصوصی‌تان را نقض می‌کنند حذف می کند. اما با این حال، این مرورگر اجازه می‌هد تا تبلیغات مفید نمایش داده شده تا از این طریق صاحبان وب‌سایت‌ها و کاربران Brave بتوانند هزینه‌های خود را تأمین کنند. 

روش نصب مرورگر Brave روی سیستم‌عامل اوبونتو
به منظور نصب این مرورگر روی گنو/لینوکس توزیع اوبونتو نسخهٔ ۱۷.۱۰، ابتدا کامند زیر را در ترمینال اجرا نمایید:

curl https://s3-us-west-2.amazonaws.com/brave-apt/keys.asc | sudo apt-key add -

پس از وارد کردن پسورد روت، این کامند تکمیل شده سپس می‌بایست کامند زیر را اجرا نمایید:

echo "deb [arch=amd64] https://s3-us-west-2.amazonaws.com/brave-apt `lsb_release -sc` main" | sudo tee -a /etc/apt/sources.list.d/brave-`lsb_release -sc`.list

حال کامند update را اجرا کرده:

sudo apt update

و در نهایت، با کامند زیر این مرورگر را نصب نمایید:

sudo apt install brave

در صورتی که علاقمند به نصب این مرورگر روی سایر سیستم‌عامل‌ها هستید، می‌توانید با مراجعه به صفحهٔ دانلود مرورگر Brave آن را نصب نموده و تجربیات خود از وب‌گردی با این مرورگر را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.