آشنایی Jaco: ابزاری آنلاین برای مشاهده و تحلیل رفتار کاربران سایت

آشنایی Jaco: ابزاری آنلاین برای مشاهده و تحلیل رفتار کاربران سایت

وب مسترها برای آن که بتوانند از UX سایت خود مطلع شوند، نیاز به ابزارهای مختلفی دارند که از آن جمله می‌توان به نظرسنجی حضوری از کاربران، تست A/B و برخی ابزارهای آنلاین اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم به معرفی ابزاری تحت عنوان Jaco بپردازیم که این امکان را به وب مسترها می‌دهد تا بتوانند به مشاهده و در نتیجه تحلیل رفتار کاربرانی که وارد سایتشان می‌شوند بپردازند. برای آشنایی بیشتر با Jaco، با سکان آکادمی همراه باشید.

Jaco سرویس آنلاینی است که با این چشم انداز به بازار عرضه شده تا بستری را برای وب مسترها فراهم آورد تا آن ها با نحوه ی تعامل کاربران مختلف با سایتشان آشنا شده و یک دید کلی نسبت به نقاط ضعف و قوت سایت خود پیدا کنند تا در نتیجه بتوانند تجربه ی کاربری به مراتب بهتری برای کاربرانشان رقم بزنند.

با استفاده از جاکو، شما می‌توانید به ثبت و تحلیل فعالیت‌های کاربران سایت خود پرداخته و ببینید که اکثر کاربران سایتتان چگونه در سایت گشت زنی می کنند. به گفته سایت جاکو، مهم نیست که وب اپلیکیشن تان چقدر پیچیده باشد و از چه فناوری هایی در طراحی آن استفاده کرده باشید، جاکو می‌تواند رفتارهای کاربران شما را در قالب یک فایل ویدیویی در اختیار شما قرار دهد.

اگر سایتی دارید که UX آن برایتان مهم است، می توانید از این ابزار استفاده کرده و نتایج آن را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع


فرنوش فهیم