Xamarin اپن سورس شد

پلتفرم زامارین مایکروسافت این امکان را برای برنامه نویسان #C و #F فراهم می‌کند تا با استفاده از فناوری دات نت، برای سیستم عامل های اندروید، آی او اس و ویندوز اپ موبایل طراحی کنند. خبر خوشحال کننده برای طرفداران جامعه ی اپن سورس این است که این پلتفرم اخیراً اپن سورس شده و توسعه دهندگان از سراسر جهان می‌توانند در توسعه ی آن سهیم شوند. برای آشنایی بیشتر در مورد جزئیات این خبر، با سکان اکادمی همراه باشید.

هدف اصلی از طراحی این پلتفرم توسط غول نرم افزاری دنیا یعنی مایکروسافت این بوده که فرایند طراحی اپلیکیشن های موبایل به ساده‌ترین شکل ممکن و در عین حال خیلی سریع اتفاق افتد. توسعه دهندگانی که برای توسعه ی اپ موبایل از زامارین استفاده می‌کنند خواهند توانست تا از لایبرری هایی همچون Facebook SDK و Google Play Services و ... در توسعه ی اپ های خود استفاده کنند.

Xamarin University یا «دانشگاه زامارین» بستری برای ارائه ی راه کارهای آموزشی است که از آن طریق به سادگی خواهید توانست از طریق آموزش‌های متنی، ویدیویی و … با نحوه ی کار با این پلتفرم آشنایی کسب کنید. علاوه بر این، Xamarin Developer Center یا «مرکز توسعه دهندگان زامارین» نیز مستندات و منابع بسیاری برای توسعه ی اپ برای iOS, Android و Xamarin.Forms فراهم می کند. علاوه بر این، سورس کد بسیاری از پروژه های سمپل نیز برای علاقمندان به این حوزه در نظر گرفته شده است.

Xamarin

0


فرنوش فهیم

تحصیلات آکادمیک‌ام رو در مقطع کارشناسی در دانشگاه علامه طباطبائی در رشتهٔ ادبیات انگلیسی شروع کردم و سپس در همون دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد رو در رشتهٔ آموزش زبان انگلیسی به اتمام رسوندم. اگرچه ترجمه بیش از اون‌که علم باشه، یک مهارته، اما ما در سکان آکادمی به فرایند ترجمه به شکلی علمی نگاه می‌کنیم. من با تسلط به ترجمه از انگلیسی به فارسی و همچنین از فارسی به انگلیسی، عهده‌دار ترجمه و ویرایش بخشی از مقالات وبلاگ سکان آکادمی هستم.


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)