لیست کتاب‌های مفید زبان برنامه‌نویسی Python

لیست کتاب‌های مفید زبان برنامه‌نویسی Python

زبان برنامه‌نویسی قدرتمند Python یکی از زبان‌های بسیار محبوب در میان دولوپرها و شرکت‌هایی است که محصولات اینترپرایز تولید می‌کنند. برای یادگیری زبان پایتون، منابع آموزشی بسیاری در دسترس هستند اما همواره یکی از راه‌های یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی، استفاده از کتاب‌های آموزشی است. در این پست با سکان آکادمی همراه باشید تا با لیستی از کتاب‌های مطرح در حوزهٔ آموزش پایتون آشنا شوید.

یکی از کاربران گیت‌هاب به نام Junnplus لیستی از کتاب‌های مطرح در زمینهٔ آموزش پایتون را جمع‌آوری کرده که کار علاقمندان به فراگیری این زبان محبوب را به مراتب راحت‌تر کرده است. با مراجعه به لینک Awesome Python Books، کتاب‌های مختلف آموزش پایتون در دسته‌بندی‌های زیر ارائه شده‌اند:
- پایتون مقدماتی
- الگوریتم‌نویسی
- توسعهٔ گیم
- سخت‌افزار
- یادگیری ماشینی
- پردازش زبان‌های زنده
- شبکه
- داده کاوی
- امنیت
- مدیریت سیستم‌ها
- تست
- توسعهٔ وب
- اسکرین اسکرپینگ

به طور کلی منظور از Screen Scraping این است که با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی مختلفی همچون پایتون، پی‌اچ‌پی و غیره، به تحلیل صفحات وب پرداخته، ساختار صفحه بررسی شده و دیتای مورد نیاز را از صفحهٔ مد نظر بیرون بکشیم و مورد استفاده قرار دهیم (همچنین پیش از این در مقاله‌ای تحت عنوان لیست کتاب‌های برنامه‌نویسی محبوب از دید کاربران Reddit، به معرفی لیستی از کتاب‌های برنامه‌نویسی محبوب از دید کاربران این شبکهٔ اجتماعی پرداخته‌ایم).