سخنرانی لینوس توروالدز در TED: اپن سورس، لینوکس و قدرت کدنویسی

سخنرانی لینوس توروالدز در TED: اپن سورس، لینوکس و قدرت کدنویسی

لینوس توروالدز، مغز متفکر هسته ی لینوکس در کنفرانس TED سال 2016 که در ماه فوریه برگزار شد دیدگاه های خود را در مورد لینوکس، کدنویسی، دوران کودکی اش و ... را با حضار در میان گذاشت. در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید تا علاوه بر آگاهی از چکیده یی از این سخرانی، فیلم کامل سخنرانی در کنفرانس TED را نیز مشاهده نمایید.

به جرات می توان گفت لینوس توروالدز یکی از با نفوذترین افراد در زمینه ی فناوری است؛ کسی که توانست نرم افزاری را خلق کند که پایه و اساس کامپیوتر های قرن 21 ام را تشکیل داده است. لازم به ذکر است که او دو بار دنیای فناوری را متحول کرده است. نخستین بار با لینوکس کرنل و سپس با سیستم ورژن کنترل گیت. 

او در سخنرانی اش گفت که قصد دارد به کار با لینوکس ادامه دهد و آن را به بانفوذترین قدرت در دنیای تکنولوژی تبدیل کند. او همچنین در مورد دوران کودکی اش صحبت کرد و گفت که من از همان ابتدا به کامپیوتر، ریاضی و فیزیک علاقمند بودم به گفته ی خواهرم مهم ترین ویژگی اخلاقی من این بود که هیچ وقت تسلیم نمی شدم. در ادامه ی سخنرانی اش، لینوس توروالدز فلسفه ی اپن سورس را تحسین کرد زیرا این امکان را به افراد مختلفی می دهد تا بتوانند با یکدیگر کار کنند. فیلم کامل این سخنرانی در کنفرانس TED را می توانید در ادامه مشاهده نمایید:

 

لینوس توروالدز در جایی گفته که "25 سال بعدی زندگیم را به جنگ با مایکروسافت در کارزار دسکتاپ خواهم گذراند!" و همان طور که از سخنرانی اش هم پیدا است، در این زمینه کاملا مصر است. نظر شما در مورد دیدگاه های وی چیست. آیا می توانیم پس از کرنل لینوکس و سیستم ورژن کنترل گیت شاهد خلق نوآوری سومی از لینوس باشیم؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید. در ضمن، اگر علاقمند به مطالعه ی زندگینامه ی لینوس توروالدز هستید، به مقاله ی معرفی کتاب: زندگینامه ی لینوس توروالدز در سکان آکادمی مراجعه نمایید. در این کتاب، جادی توانسته با قلم روان و شیوای خود، زندگی این فرد تاثیرگذار دنیای فناوری را به تصویر بکشاند.

منبع