راهنمای تعاملی بوت‌استرپ 4 برای توسعه‌دهندگان وب

راهنمای تعاملی بوت‌استرپ 4 برای توسعه‌دهندگان وب

برای آنکه توسعهٔ وب‌سایت‌ها با استفاده از فریمورک Bootstrap آسان‌تر گردد، یک اصطلاحاً Cheatsheet (راهنما) تعاملی برای این فریمورک به بازار عرضه شده است. این چیت‌شیت بیشتر موضوعات را پوشش داده و کدها را به همراه پیش‌نمایشی در اختیار طراحان سایت قرار می‌دهد. 

Bootstrap یکی از قدرتمندترین فریمورک‌های فرانت‌اند است که برای توسعهٔ وب‌سایت‌های ریسپانسیو مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از تمپلیت‌های مبتنی بر HTML و CSS، می‌توانید بدون هیچ دردسری بوت‌استرپ را برای ایجاد یک لی‌اوت ریسپانسیو به خدمت بگیرید. 

بوت‌استرپ دارای یک سری ابزارهای رایگان است تا وب‌سایت‌ها را انعطاف‌پذیر سازد. بوت‌استرپ همچنین اجزای پرکاربرد رابط کاربری مانند فرم‌ها، جداول، منوهای آبشاری، هشدارها، کاروسل، اسلاید شو و ... را هم به همراه دارد. شما می‌توانید با استفاده از فریمورک بوت‌استرپ از مزایای آن بهره‌مند شوید که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
- طراحی یکپارچه و منسجم
- سهولت در استفاده
- سازگار با انواع مختلف مرورگرهای وب
- دانلود و استفادهٔ رایگان
- صرفه‌جویی در زمان

حال برای آن که یادگیری بوت‌استرپ آسان‌تر و سریع‌تر باشد، یک توسعه‌دهنده سوئیسی راهنمایی تعاملی برای بوت‌استرپ 4 طراحی کرده است. با کلیک کردن بر روی عناصر مختلف، آن عنصر نمایش پیدا کرده و کد اسنیپت‌ها و پیش‌نمایش عناصر جهت یادآوری نام کلاس، نشان داده می‌شوند. 

به طور کلی، ایدهٔ اصلی چنین راهنمایی آن است که اطلاعات پایه‌ای مورد نیاز به همراه لینک مقالات مرتبط برای مطالعهٔ بیشتر را در اختیار مخاطب قرار دهد.