Min: مرورگری که سازندگانش ادعا می‌کنند نسبت به رقبا سریع‌تر و البته هوشمندتر است!

Min: مرورگری که سازندگانش ادعا می‌کنند نسبت به رقبا سریع‌تر و البته هوشمندتر است!

Min مرورگری است که با هدف بهبود تجربهٔ کاربری و فراهم کردن امکان وب‌گردی سریع‌تر و هوشمندانه‌تر طراحی شده است. این مرورگر قابلیت‌های زیادی را در اختیار کاربرانش می‌گذارد که در این پست با برخی از مهم‌ترین آن‌ها آشنا خواهید شد.

با این مرورگر هر چیزی را به سرعت پیدا کنید 
سرچ‌بار مرورگر Min این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا نتیجهٔ جستجوهای خود را به سرعت پیدا کنید. این مرورگر از اطلاعات موتور جست‌وجوی DuckDuckGo و مدخل‌های موجود در ویکیپدیا استفاده می‌کند (برای آشنایی بیشتر با این موتور جستجو، به مقالهٔ دلایل استفاده از موتور جستجوی DuckDuckGo مراجعه نمایید). با استفاده از قابلیتی تحت عنوان اصطلاحاً Fuzzy Search، می‌توانید به سرعت وارد سایت مد نظر شوید و حتی قبل از اینکه شروع به تایپ کردن کنید، پیشنهاداتی به شما ارائه خواهد شد. همچنین زمانی که سایتی را به بوکمارک‌های خود اضافه می‌کنید، متن کاملی از توضیحات سایت نیز ذخیره می‌شود که در این صورت، به سادگی قابل جست‌وجو است و دیگر بوکمارک‌های خود را گم نخواهید کرد.

تب‌ها را بدون دردسر مدیریت کنید 
در مرورگر Min، تب‌های جدید در سمت راست تب فعلی باز می‌شوند؛ بنابراین برای پیدا کردن تب جدید سردرگم نمی‌شوید (تب‌هایی که آن‌ها را مشاهده نکرده‌اید، تیره‌تر از سایر تب‌ها هستند که با این ویژگی به سادگی می‌توانید روی تب‌های مورد نیاز خود تمرکز کنید). زمانی که تب‌های زیادی باز کرده‌اید، می‌توانید آن‌ها را جابه‌جا کرده و در کنار هم بچینید تا به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

تبلیغات مزاحم را بلاک کنید 
این مرورگر به شما این امکان را می‌دهد تا دربارهٔ نمایش یا عدم نمایش تبلیغات تصمیم بگیرید. همچنین زمانی که شما ارتباط اینترنتی کُندی داشته باشید، این مرورگر به شما اجازه می‌دهد تا اسکریپت‌ها و تصاویر مزاحم را بلاک (مسدود) کنید؛ بنابراین صفحات وب، سریع‌تر لود می‌شوند و حجم اینترنت کمتری مصرف می‌شود.

این مرورگر، سریع و کارآمد است 
مرورگر Min سریع است. انرژی کمتری از باتری دیوایس شما را به مصرف می‌رساند؛ در نتیجه، هنگامی که در منزل نیستید، نگران پیدا کردن شارژر نخواهید بود!

این مرورگر اپن‌سورس است
این مرورگر تماماً با CSS و JavaScript نوشته شده و اپن‌سورس است. با دانلود سورس‌کد مرورگر Min در گیت‌هاب، خواهید توانست بسته به نیاز خود، تغییراتی در این مرورگر اعمال کنید.

نظر شما دربارهٔ این مرورگر چیست؟ آیا با وجود این قابلیت‌ها، می‌تواند جایگزین مرورگرهایی همچون کروم و فایرفاکس شود؟ نظرات، دیدگاه‌ها و تجربیات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.