Kite: نرم‌افزاری برای کمک به برنامه‌نویسان

Kite: نرم‌افزاری برای کمک به برنامه‌نویسان

Kite یک دستیار برنامه نویس است که در کنار ویرایشگر متن یا ترمینال اجرا می شود. این ابزار به شما استفاده از دستورات، دسته بندی لایبرری ها و جاهایی از کدنویسی که نیاز به تصحیح دارد را پیشنهاد می کند و کار شما را به عنوان یک برنامه نویس بسیار آسان می سازد. در حال حاضر Kite فقط از زبان برنامه نویسی پایتون و سیستم عامل OS X پشتیبانی می کند ولی به زودی زبان های برنامه نویسی و پلتفرم های بیشتری به آن اضافه خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با این سرویس، با سکان آکادمی همراه باشید.

Kite یک پلاگین جدید است که خودش را «دستیار مجازی برنامه نویسان» می نامد و برای کمک به کدنویسی ایجاد شده است. در دنیای امروز، برنامه نویسان مرتباً با زبان های برنامه نویسی و لایبرری های جدید رو به رو می شوند ولی برای استفاده از آن ها، ابزارهای هوشمندی را در اختیار ندارند. Kite ابزاری است که هدف اصلی خود را برطرف کردن این مشکل عنوان کرده و با ارائه پیشنهاداتی در خصوص دستورات ترمینال و استفاده از مستندات لایبرری ها، به برنامه نویسان کمک می کند.

علاوه بر این، زمانی که Kite خطاهای ساده را ببیند، آن را گزارش داده و اصلاح آن را پیشنهاد می کند. شاید فکر کنید که «Kite به نوعی یک ویرایش گر جدید یا محیط یکپارچه توسعه نرم افزار (IDE) است» ولی اشتباه می کنید. Kite یک اپلیکیشن دسکتاپ است که در کنار ویرایش گر و ترمینال شما اجرا می شود. این اپلیکیشن کاملاً با ویرایشگر و ترمینال یکپارچه شده و وظیفه اش را به بهترین نحو انجام می دهد.

Kite برنامه نویسی متصل به اینترنت را ممکن می سازد 
سرویس کایت از به هدر رفتن وقت شما جلوگیری می کند. با استفاده از آن دیگر لازم نخواهد بود مرتباً در گوگل جست و جو کرده یا ساعات زیادی را در سایت Stack Overflow صرف کنید چرا که Kite آن چه را که شما به دنبالش هستید، به شما پیشنهاد می دهد. بنا به ادعاهای سایت رسمی Kite، در شرایط عادی مرورگر شما و ویرایشگر متن تان هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند؛ اما چیزی که Kite به شما پیشنهاد می کند، استفاده از برنامه نویسی متصل به اینترنت در کنار ویرایشگر است. به این صورت با شروع تایپ کردن، Kite نمونه هایی از کدها را به شما نشان داده و شما می توانید بلافاصله و بدون اتلاف وقت برای مطالعه ی مستندات، از لایبرری های مختلفی استفاده کنید.

نرم افزار کایت همچنین اشتباه های تایپی و لایبرری هایی که ایمپورت نشده اند را تشخیص داده و تصحیح آن ها را به شما پیشنهاد می کند. در حال حاضر Kite فقط از زبان برنامه نویسی پایتون و سیستم عامل OS X پشتیبانی می کند ولی به زودی پشتیبانی از زبان ها و پلتفرم های بیشتری ارائه خواهد شد. Kite با ویرایشگرهای Sublime Text، vim، emacs، Atom و PyCharm سازگاری دارد و همچنین به راحتی با اپلیکیشن Terminal app و iTerm یکپارچه می شود.

Kite هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد، هر چند که پروژه ای جذاب و جالب به نظر می رسد. نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد آن است که پلاگین های ویرایشگر Kite به صورت متن باز هستند که در گیت هاب در دسترس هستند.

به نظر شما آیا این نرم افزار می تواند کیفیت کدنویسی پروژه های بزرگ را ارتقاء بخشد؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع