Bot Engine: پلتفرمی برای کدنویسی ربات‌‌های هوشمند فیسبوک

Bot Engine: پلتفرمی برای کدنویسی ربات‌‌های هوشمند فیسبوک

شرکت فیسبوک برنامه‌های ویژه‌ای را برای آیندهٔ پلتفرم پیام‌رسان‌اش (Messenger) در نظر گرفته است. به همین جهت، فیسبوک ابزاری را در اختیار دولوپرها قرار داده که با استفاده از آن می‌توانند ربات‌های هوشمندی کدنویسی کنند.

در F8 سال ۲۰۱۶، فیسبوک دست به معرفی یک API‌ زد که به دولوپرها اجازه می‌داد تا رباتی برای جست‌و‌جو از یک سو و همچنین تعامل با کسب‌وکارهای مختلف از سوی دیگر برای Messneger طراحی کنند؛ اما اگر به ایجاد ربات‌های پیچیده‌تر علاقه‌مند باشید که از قابلیت یادگیری ماشینی نیز برخوردار باشند، فیسبوک ابزاری دیگر هم در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.

Bot Engine که یک فریمورک قدرتمندتر طراحی شده توسط فیسبوک است که پیش از این به شرکت Wit.ai تعلق داشته است، از یادگیری ماشینی استفاده می‌کند و با دریافت داده‌ها و مکالمات بیشتر، مرتباً الگوریتم‌های خود را ارتقاء می‌بخشد.

این کار به ربات اجازه می‌دهد انواع و مدل‌های مختلف یک سؤال که توسط کاربر پرسیده می‌شود را درک کند. با این کار، فیسبوک قصد دارد ربات‌ها را در پلتفرم‌هایش هوشمندتر کرده و گفت‌وگو با ربات‌ها را به گفت‌وگوی میان انسان‌ها نزدیک‌تر سازد.