کدنویسی بات های هوشمند با استفاده از Bot Engine فیسبوک

کدنویسی بات های هوشمند با استفاده از Bot Engine فیسبوک

شرکت فیسبوک برنامه های ویژه ای را برای آینده پلتفرم پیام رسانی فیسبوک (Messenger) در نظر گرفته است. به همین جهت، فیسبوک ابزاری جدید را برای توسعه دهندگان معرفی کرده است که می توانند از آن برای ایجاد بات برای مسنجر فیسبوک استفاده کنند. برای آشنایی بیشتر با این اقدام شبکه ی اجتماعی محبوب فیسبوک، با سکان آکادمی همراه باشید.

اگر کنفرانس های توسعه دهندگان 2016 مایکروسافت و فیسبوک یعنی Microsoft’s Build 2016 و Facebook’s F8 2016 را با یکدیگر مقایسه کنیم، یک نقطه مشترک را می توان در آن ها پیدا کرد که نقش بسیار مهم و اساسی را ایفا می کند و آن هم چیزی نیست جز تمرکز روی بات ها!

در F8 2016، فیسبوک یک API (ای پی آی یا رابط برنامه نویسی نرم افزار) دریافت و ارسالی را معرفی کرد که به شما اجازه می دهد بات خود را برای جست و جو و تعامل با کسب و کار ها مختلف طراحی کنید. 

البته اگر به ایجاد بات های پیچیده تر علاقه مند باشید که از قابلیت یادگیری ماشینی برخوردار باشد، فیسبوک ابزاری دیگر را در اختیار شما قرار می دهد به نام Bot Engine که یک فریم ورک قدرتمند تر طراحی شده توسط فیسبوک است. توجه به این نکته مهم است که Bot Engine توسط Wit.ai ساخته شده است. سال قبل فیسبوک شرکت Wit.ai را خریداری کرد و از آن برای ساخت M برای Messenger، دستیار دیجیتال با پشتیبانی از لمس سه بعدی، استفاده کرد. Bot Engine فیسبوک از یادگیری ماشینی استفاده می کند و با دریافت داده ها و مکالمات بیشتر، مرتباً ارتقا می یابد. این کار به ربات اجازه می دهد انواع و مدل های مختلف یک سؤال را درک کند. توسعه دهندگان قادرند Bot Engine را کدنویسی کرده و بهبود دهند. فیسبوک قصد دارد با این کار بات ها را در پلتفرم هایش هوشمند تر کرده و گفت و گو با بات ها را به گفت و گوی میان انسان ها بیشتر نزدیک کند.

Bot Engine فیسبوک در حال حاضر در دسترس است و شما می توانید از آن برای ایجاد بات هایی برای Messneger استفاده کنید. فیسبوک می گوید توسعه دهندگان می توانند بات هایی ایجاد کرده و کاربران را هدف قرار دهند. این ادعا می تواند درست باشد چرا که هم اکنون بیش از 900 میلیون نفر از مسنجر فیسبوک استفاده می کنند.

منبع