آشنایی با قابلیت اجرای سورس‌کد در جستجوهای Bing

آشنایی با قابلیت اجرای سورس‌کد در جستجوهای Bing

موتور جستجوی Bing فیچری دارا است که از آن طریق می‌توان کدهای آماده را مستقیماً در نتایج جستجو مشاهده و اجرا کرد. این قابلیت به یمن همکاری بین Microsoft و HackerRank امکان‌پذیر شده است. 

مایکروسافت از طریق همکاری با وب‌سایت استخدامی HackerRank، اجرای سورس‌کدها را در صفحهٔ نتایج جستجوی بینگ فراهم کرده است. به نظر می‌رسد که این قابلیت به منزلهٔ یکی از برگ برنده‌های بینگ نسبت به سایر مورتورهای جستجو همچون گوگل از دید دولوپرها است.

هر دولوپری گاهی‌اوقات نیاز به جستجوی الگوریتم‌ها و نمونه کدهایی دارد که برای کمک گرفتن معمولاً از وب‌سایت‌هایی نظیر Stack Overflow یا Mozilla Developer Network استفاده می‌کند. اما مایکروسافت برای سهولت بیشتر دولوپرها، فیچری اختصاصاً برای این گروه از کاربران افزوده است.

چگونه از قابلیت اجرای سورس‌کد در Bing استفاده کنیم؟ 
برای استفاده از این قابلیت، ابتدا موقعیت مکانی‌تان را در بینگ به U.S تغییر دهید. برای این کار، ابتدا روی علامت منو (در قسمت بالا سمت راست) کلیک کنید، سپس روی Settings رفته، در ادامه روی گزینهٔ Country/Region کلیک کرده و از میان کشورها، United States را انتخاب کنید.

حال به Bing.com بروید و عباراتی مثل #Fibonacci in c یا Quick Sort Python را جستجو کنید. با انجام این کار، ویجتی برای ویرایش کد در اختیارتان قرار می‌گیرد که با کلیک بر روی Run Code نیز می‌توانید آن را اجرا کرده و نتیجه را ببینید.

همچنین از طریق گزینه‌ای در قسمت بالایی این ویجت، می‌توان زبان مورد نظر را تغییر داد تا همان کد را در زبان‌های مختلف مشاهده کرد که از آن جمله می‌توان به زبان‌های C ،C++ ،C# ،Python ،PHP و غیره اشاره کرد.

در حقیقت، یکی از مزیت‌های این قابلیت این است که علاوه بر یادگیری صحیح یک الگوریتم/کد در زبان مورد نظر، کاربران می‌توانند راه‌حل آن را در دیگر زبان‌ها نیز مشاهده کرده و به مقایسه مابین ساختار کد در زبان‌های مختلف بپردازند.