مرورگرها چه چیزهایی در مورد ما می دانند؟

کسانی که با اینترنت سر و کار دارند، همواره این دغدغه را دارند که اطلاعات شخصی ایشان از طرف روبات ها و ... فاش نگردد. هرچند راه کارهای بسیاری وجود دارند که دسترسی به اطلاعات شخصی مان را محدود می کنند، اما مضنون اصلی مرورگری است که از آن برای گشت زنی در اینترنت استفاده می کنیم. در این مقاله خواهیم دید که مرورگرها چه اطلاعاتی از ما کسب می کنند که شاید دوست نداشته باشیم در معرض دید سایرین قرار گیرد. با سکان آکادمی همراه باشید.

webkay وب سایتی است که به ما نشان می دهد مرورگرها به چه اطلاعاتی از ما دسترسی دارند. پس از کلیک روی webkay، خواهیم دید که اطلاعات تقریبا جامعی از سیستم عامل ما در اختیار مرورگر قرار گرفته است. جالب است بدانیم که این دست اطلاعات بدون کسب هیچ گونه اجازه یی از صاحب سیستم در دسترس مرورگر قرار می گیرند.

نظر شما چیست. آیا این دست اطلاعات می تواند روزی بر علیه ما استفاده شده و حریم خصوصی ما را به مخاطره اندازد؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

webkay

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


  • مسعود در تاریخ: 1395/01/20

    خیلی باحال بود. حتی آمار وضعیت شارژ باتری رو هم داشت!!!!!!!!!!!!!!!

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)