Codeybot: روباتی برای آموزش برنامه‌نویسی

Codeybot: روباتی برای آموزش برنامه‌نویسی

شرکت Makeblock رباتی به نام Codeybot ساخته است که از آن می توان برای آموزش برنامه نویسی به کودکان 6 سال به بالا استفاده کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این ربات، با سکان آکادمی همراه باشید.

Codeybot علاوه بر این که پایه و اساس برنامه نویسی را آموزش می دهد، فعالیت های دیگری از قبیل رقصیدن، پخش موسیقی و تابش نور لیزری به اطراف را نیز انجام می دهد. برخی از ویژگی های Codeybot عبارت اند از تعادل خودکار بر روی چرخ ها، ظاهر مناسب، پخش موسیقی، رقصیدن، تولید صداهای بامزه، تابش نور لیزری و ... این دستگاه همچنین بر روی OpenWrt Linux نیز قابل اجرا است. این ربات تعاملی، برای آموزش از یک اپلیکیشن درگ اند دراپ تحت عنوان mBlockly که بر پایه ی سرویس Google Blockly است استفاده می کند.

Google Blockly، زبان گوگل و مجموعه ای از برنامه ها برای ساخت ادیتورهای برنامه نویسی بصری است و از بلاک های کدنویسی ای که به هم ربط دارند استفاده می کند تا کدنویسی را آسان تر کند. mBlockly در حال حاضر فقط بر روی iPad قابل اجرا است و با استفاده از راه حل های خلاقانه به آموزش اصول برنامه نویسی می پردازد؛ اصولی همچون طراحی الگوریتم، کنترل جریان روند برنامه، دستورات شرطی، حلقه ها، رویدادها، سوئیچ ها و غیره.

شما می توانید با نصب یک برنامه بر روی آیپد خود، کنترل این ربات را در دست بگیرید. متاسفانه این برنامه هنوز برای اندروید ساخته نشده ولی این امکان وجود دارد که در آینده ای نزدیک نسخه ی اندرویدی آن هم ساخته شود. با استفاده از این برنامه شما می توانید دستورات صوتی را از طریق وای فای به ربات ارسال کنید، دستوراتی مثل حرکت به جلو، حرکت به عقب، چرخیدن، خندیدن، عصبانیت، ناراحتی، تغییر رنگ و غیره. لازم به ذکر است که Codeybot در 13 می 2016 به قیمت 129 دلار در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

نظر شما چیست؟ آیا فکر می کنید که این ربات می تواند در آموزش برنامه نویسی به خصوص به کودکان موفق باشد؟ لطفاً نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذازید.

منبع