معرفی وب اپلیکیشن تمرین Writing زبان انگلیسی صرفا با 1000 واژه ی پرکاربرد

معرفی وب اپلیکیشن تمرین Writing زبان انگلیسی صرفا با 1000 واژه ی پرکاربرد

برخی از کسانی که تازه قدم به دنیای زبان های خارجی -به خصوص زبان انگلیسی- می گذارند، همواره بر این باورند که اگر از لغات و اصطلاحات دشوار در گفتار و نوشتار خود استفاده کنند، این حاکی از مسلط بودن ایشان به زبان انگلیسی است. اگرچه داشتن دامنه ی لغات زیاد را می توان به نوعی سواد انگلیسی محسوب کرد، اما هرگز فراموش نکنیم که زبان های زنده ی دنیا یک هدف اصلی دارند و آن هم ایجاد فضایی برای برقراری ارتباط با هم نوعان خود است. با این تفاسیر، پر واضح است که برای برقراری ارتباط با دیگران، می بایست سلیس ترین، راحت ترین و بی تکلف ترین ساختارهای موجود را استفاده کنیم. در همین راستا، در این مقاله قصد داریم وب اپلیکیشنی را معرفی کنیم که به ما کمک می کند تا با استفاده از 1000 واژه ی پرکاربرد زبان انگلیسی، سلیس نویسی ما تقویت گردد. با سکان آکادمی همراه باشید.

پیش از این در مقاله یی تحت عنوان آسیب شناسی آموزش زبان انگلیسی،‌ راه کارهایی به منظور فراگیری اثربخش این زبان ارائه شد که یکی از آن ها، استفاده از 2000 واژه ی پرکاربرد زبان انگلیسی در گفتار و نوشتار روزمره ی خود بود. در وب اپلیکیشن Easy Write نیز از این استراتژی استفاده شده و به نوآموزان کمک می شود تا با استفاده از 1000 واژه ی پرکاربرد زبان انگلیسی، متن هایی سلیس و روان بنویسند.

ایده ی این وب اپلیکیشن از نرم افزاری تحت عنوان ClearText که برای پلتفرم مکینتاش توسعه داده شده است گرفته شده با این تفاوت که برای استفاده از آن، ما نیازی به مک نداریم و صرفا با استفاده از یک مرورگر خواهیم توانست شروع به تمرین کنیم.

ساز و کار این وب اپلیکیشن به صورتی است که کاربر را ترغیب می کند تا مثلا به جای صفت gorgeous از beautiful استفاده کند و یا صفت stupid را به جای imbecile به کار گیرد. اگر واژگانی را تایپ کنیم که جزو 1000 واژه ی پرکاربرد زبان انگلیسی نباشند، ادیتور اپلیکیشن واژه را هایلایت کرده و متوجه خواهیم شد واژه ی نوشته شده جزو دیکشنری هزار تایی مد نظر نیست!

موارد استفاده:
- معرفی محصولات
- بروشور راهنمای استفاده
- ایمیل‌های بین‌المللی
- کتاب‌های کودکان و …

نظر شما چیست؟ آیا این وب اپلیکیشن می تواند به شما کمک کند تا سطح مهارت های زبان انگلیسی خود -به خصوص نوشتار- را ارتقاء دهید؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع


فرنوش فهیم