آشنایی کودکان با صدای حیوانات از طریق جستجوگر گوگل

آشنایی کودکان با صدای حیوانات از طریق جستجوگر گوگل

برای خیلی از افراد این امکان وجود ندارد که کودکان خود را به باغ وحش ببرند و آن ها را با حیوانات و صدایشان آشنا کنند. به همین دلیل گوگل برای این دسته از افراد راه کاری را عرضه کرده است که از طریق آن والدین می توانند کودکان خود را با حیوانات و صدایشان آشنا کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این قابلیت جدید گوگل، با سکان آکادمی همراه باشید.

پخش صدای حیوانات در گوگل برای اولین بار توسط تیم مدیریتی گوگل از طریق یک پست گوگل پلاس اعلام شد. این خصیصه علاوه بر جستجوگر گوگل، بر روی گوشی های اندروید و آی او اس و مرورگر گوگل کروم نیز قابل اجرا است و شما می توانید با کمک آن، به کودکان خود صدای انواع حیوانات را آموزش دهید. برای انجام این عمل باید مراحل زیر را دنبال کنید.

همان طور که در تصویر فوق مشخص است، ابتدا به جستجوگر گوگل بروید و در قسمت جست و جو Animal sounds یا Animal noise  را تایپ کنید سپس بر روی دکمه ی جست و جو کلیک کنید. با این کار گوگل لیستی از حیوانات را به همراه تصویر و یک دکمه برای پخش صدایشان به شما نشان خواهد داد. تا به امروز گوگل 19 نوع حیوان محبوب را در این لیست قرار داده  است که شامل گورخر، شامپانزه، گربه، شیر، گوزن، جغد، خوک، گاو، اردک، فیل، اسب، راکون، نهنگ سرکمانی، نهنگ گوژپشت، گرگ، خروس، گوسفند، ببر و بوقلمون می شود.

البته راه دیگری نیز وجود دارد؛ زمانی که صدای حیوان خاصی مثلا سگ را مدنظر دارید، می توانید در قسمت جست و جو این جمله را تایپ کنید 'what does the dog say'. با این کار گوگل به شما صدای سگ را نشان خواهد داد (البته این روش همیشه جواب نمی دهد!)

همیشه آشنایی با حیوانات و صدای آن ها برای کودکان جذاب بوده است، خوشبختانه امروز با استفاده از این روش والدین می توانند به راحتی کودکان را با انواع حیوانات آشنا و آنها را برای مدتی سرگرم کنند. نظر شما در مورد این روش آموزشی چیست؟ آیا با این کار موافق هستید یا عقیده دارید که والدین باید کودکان را به باغ وحش ببرند و حیوانات واقعی را به آن ها نشان دهند؟ لطفاً نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع