دولت اسرائیل خودش را برای مقابله با حمله ی سایبری هفتم آوریل آماده کرده است

انتظار می رود که امسال نیز درست مانند سال های گذشته گروهی از هکرهای ناشناس -موسوم به Anonymous- و ضد اسرائیلی در هفتم آوریل به سیستم های کامپیوتری این کشور حمله ی سایبری کنند. از این رو، مقامات و سازمان های ذی ربط اسرائیلی همگی در آماده باش کامل هستند و خودشان را برای جلوگیری از هرگونه آسیب جدی به زیر ساخت های سایبری کشورشان آماده کردند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این حمله ی سایبری، با سکان آکادمی همراه باشید.

اگر به سال های گذشته نگاهی بیاندازیم، خواهیم دید که از سال 2013 تاکنون هر سال در هفتم آوریل به کشور اسرائیل حمله ی سایبری شده است. اولین بار این حمله در شب گرامی داشت هولوکاست اتفاق افتاد و هدف هکرها این بود که اینترنت کل این کشور را قطع کنند.

و حالا از آنجایی که هفتم آوریل 2016 نزدیک است -نوزدهم فروردین 1395- دولت اسرائیل انتظار دارد که به زودی حمله ی سایبری دیگری توسط گروه های Anonymous و ضد اسرائیلی رخ دهد. البته لازم به ذکر است که در سال های گذشته به دلیل آمادگی دولت این کشور برای این حمله ی سایبری، گروه هکرهای ناشناس نتوانستند خسارت قابل توجهی به سازمان های اسراییل وارد کنند و کارشناسان امنیتی اسرائیل زیاد نگران این موضوع نیستند.

با این حال در پی این رویداد، شهر اورشلیم Cyber Hackathon را سازماندهی کرده است که در آن گروهی 400 نفره از علاقمندان به سیستم های امنیتی، شرکت کرده اند. البته این رخداد می تواند باعث مشکلات بزرگتری شود زیرا با هک کردن سیستم های کامپیوتری ضروری ممکن است در کنترل چراغ های ترافیکی، خطوط هوایی و سیستم مدیریتی نیروگاه ها اختلالاتی رخ دهد.

 به گفته ی رییس سابق اطلاعات امنیتیِ نیروهای دفاعی کشور اسرائیل و استراتژیست امنیت سایبری -Menny Barzilay- این حمله ی سایبری می نواند خسارت های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی قابل توجهی به کشور اسرائیل وارد کند یا این که باعث سقوط بازارهای سهام، قطع برق و دیگر مشکلات جدی شود؛ ولی بعید به نظر می رسد که خسارت های بزرگ این چنینی رخ دهد و حمله ی سایبری واقعی نمی تواند در این حد وسیع باشد زیرا از آنجایی که هر سال رخ می دهد، کشور اسراییل برای مقابله با آن آماده است.

از دید وی، این درست نیست که این حملات را جنگ بین اسرائیلی ها و افراد ناشناس نامید زیرا افراد مختلفی با هویت های مختلف گرد هم آمده اند و این گروه را تشکیل داده اند و در غالب گروهی ناشناس اقدام به عملیات می کنند. 

تمام سازمان های بزرگ اسرائیل برای مقابله با این حمله ی سایبری آماده هستند و برای این کار با شرکت های امنیتی و ارائه دهنده ی خدمات مربوطه همکاری و تمام سیستم های خود را به روز کرده اند. نظر شما در مورد این حمله ی سایبری چیست؟ لطفاً نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

Israel Is Preparing Itself For #OpIsrael Anonymous Cyberattack

0 • afshin در تاریخ: 1395/01/22

  سرکار خانم دانشی ، در متن بارها از واژه " کشور اسرائیل" استفاده شده، در صورتی که کشوری به نام اسرائیل وجود ندارد و از آن به عنوان رژیم صهیونیستی یاد می شود . با اینکه متن ترجمه هست انتظار می رود دقت نظر لازم در این مورد بکار رود . با احترام .

 • حمیدرضا در تاریخ: 1395/01/26

  منم با دوستمون افشین جان موافقم خانوم دانشی لطفا دقت بفرمایید.

 • علی در تاریخ: 1395/02/01

  بله افشین جان راست میگه لطفا اصلاح کنید.
  با تشکر

 • سلام در تاریخ: 1395/02/11

  سلام با آرزوی موفقیت برای تیم سکان آکادمی درود بر شما
  اگه براتون مقدور باشه کلمه کشور رو از اول اسم اسرائیل بردارین ممنون میشم میشه از کلمه رژیم استفاده کرد

 • یاسین در تاریخ: 1395/02/28

  سلام
  آقا لطفا اسم این اسرائیل هامان کش رو هر چه زودتر برداریدن و جاش یه چیز دیگه بزارین ممنون میشم ....

 • ali در تاریخ: 1395/02/31

  من هم با دوستان موافقم که باید از کلمه رژیم به جای کلمه بزرگی مثل کشور استفاده بشه.

 • امیر در تاریخ: 1395/03/16

  باسلام به همه عزیزان سکان آکادمی وکاربران محترمش
  خطاب به ( سینا دوشیری )
  باکمال احترام به تمام عوامل سکان آکادمی و کاربران محترمش.
  دوشیری عزیز:
  وقتی حضرتعالی با این لحن نا محترم جواب کاربران محترمتان رامیدهیدآدم شک میکنه که نکنه شما هم اسرائیلی هستیدکه بااین واکنش پیش آمده مخالف هستید
  بله که مهمه عزیزم اگرشماطاقت شنیدن حرفی ویادیدن نظری راجع به این حیوان صفتان نداریدیامسئولیت جواب دادن نظرات رابرعهده نگیریدویادرکل خبری ازآنهادرسایت محترمتان منتشرنکنید
  مدیران وکارشناسان یک سایت فرهنگی وآموزشی می بایست همانندکاربران استفاده کننده ازسایت خودبه آن نگاه کنندوبرای آنهااحترام قائل باشند.درغیراینصورت میبایست به خودشک کنندکه قبلاً هم بازدیدکننده بوده اندودراین طیف از علم ونگرش علمی می باشند
  چراکه بایدبدانیدبه هیچ عنوان هرنقشی قابل تحسین نخواهدبودمگرباوجودچشمان بیننده.
  پس فکرنکنیدچون سایتی راه اندازی کرده ایدازهمه بهترمی فهمیدوهرآنچه شمابخواهیدبایددیگران بپذیرند
  دلتان هم خوش نباشدبنام اکادمی افکارعتیق به مغزدیگران تزریق نمایید
  ( وقتی لاشه ی مردار بر زمین است بوی تعفن دارد،به به وچه چه ندارد ) آنراچال کن تاکرمهای درونش باعث طاعون نشود
  ماایرانی هستیم ومشام مابابوی خوش سازگاراست ماراچه به سرگین خوک.
  این نظرراازدیگران مخفی نکنید(سکان آکادمی)
  باتشکر-پایداروسلامت وموفق باشید

  ادمین سایت در تاریخ: 1395/03/16

  کاربر گرامی سلام
  احتراما به استحضار می رساند که سکان آکادمی یک رسانه ی آموزشی دانش بنیان است و از هر گونه سیاست به دور است و این مقاله صرفا ترجمه ی یک خبر است. همان گونه که برای نظر آقای دوشیری ارزش قائل هستیم و از لیست نظرات پاک نکردیم، نظر شما کاربر گرامی نیز پاک نخواهد شد.


  با تشکر
  ارادتمند
  تیم سکان آکادمی

 • امیر در تاریخ: 1395/03/18

  تیم محترم سکان آکادمی
  سلام وعرض ادب واحترام
  ضمن عرض تبریک به مناسبت ماه پرفیض خدا وقبولی طاعات :
  بسیاربسیاربسیار خرسندم ازاینکه بااین سایت خوب وپرمحتوا آشناشدم من قبلاً منابع پرمحتوای خودتان را درسایت قبلی تان دنبال میکردم والحمدالله والمنه باافتخاردر(7)انجمنی که عضویت دارم همیشه باصراحت ازفعالیت خوبتان یادکردم وتابه حال نیازی به ذکراین مواردنداشتم تاکه به من مدال بدهیدوخداراشاکرم که این بنده ی حقیررابااینگونه مکانهای پرمحتوایی از لحاظ علمی وفرهنگی آشناساخته ولی صرف آشنایی بااینگونه مکانها واستفاده ازمنابع خوب وغنی آنهادلیل برپاسخگوبودن به نعمات خدانمیشود.
  شرط آن است که حق استادی ، بجای آوریم تابتوانیم شاگردبودن خودرابه اثبات برسانیم.
  شاگردبه معنای صاحب حریم ومحافظ نعمت به دست آمده ، پس میبایست ازاین حریم حراست ونگهبانی کردتاگزندی به آن واردنشود
  نمیشودکه صاحب خانه باشیم ولی کلیدبه دست نامحرمان بدهیم و...
  بازهم ازتمام شما تشکر وبه تمام کاربران محترمتان درودمیفرستم چنانچه خدای ناکرده نظربنده باعث بی احترامی گشته شمابزرگیدوبخشنده.

  فقط میخواستم بگویم اینجاهم خانه ی من است ووظیفه ی من هم دوری کردن شرازآن است.
  ممنون وسپاسگذارم-پاینده باشید

 • میمصاد در تاریخ: 1395/05/02

  خواندن کلمه ی کشور قبل کلمه ی اسرائیل اذیتم کرد. به نظرم ما نباید کاری کنیم که اصلا وجود همچین کشوری عادی جلوه کنه.

 • میمصاد در تاریخ: 1395/05/02

  ضمنا متن اصلی هم هیچ کلمه ای مثل State، Land و امثالهم رو برای تاکید بر کشور بودن اسرائیل نیاورده و من احساس می کنم استفاده از این کلمه تو ترجمه عمدی بوده.

 • fisae در تاریخ: 1395/05/04

  دوستان دوستان،
  این طوری که شما میگید باید پاشیم نویسنده رو بکشیم دیگه :(.
  آخه من نمیدونم یکی که از سیب خوشش نمیاد دیگران نباید سیب بخورند؟ یکم به حرف هاتون دقت کنید!
  در آخر هم alert(\'FISAE\')

 • fisae در تاریخ: 1395/05/04

  FISAE

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)