Microsoft شرکت Canonical را خریده و توسعه ی Ubuntu را برای همیشه متوقف خواهد کرد

در دومین روز از کنفرانس توسعه دهندگان مایکروسافت در سال 2016 موسوم به Microsoft Build، طرفداران توزیع اوبونتو سیستم عامل گنو/لینوکس شکه شدند. مایکروسافت اعلام کرده که شرکت کانونیکال -توسعه دهنده ی توزیع اوبونتو- را خریده و این توزیع را برای همیشه متوقف خواهد کرد. برای آگهی بیشتر در مورد جزئیات این خبر، با سکان آکادمی همراه باشید. 

در طول سالیان گذشته، مدیران مایکروسافت تمایل شدیدی نسبت به دوستی با جامعه ی لینوکس از خود نشان داده اند؛ شاهد این ادعا هم، توسعه ی Bash shell برای ویندوز است که در این کنفرانس معرفی شد.

به هر حال، دومین روز از این کنفرانس سورپرایز و شک عجیبی به جامعه ی اپن سورس و لینوکس وارد شد. در این رویداد، مایکروسافت اعلام کرده که شرکت کانونیکال را خریده است و قصد دارد تا توزیع اوبونتو را برای همیشه متوقف سازد.

پیش از این، مایکروسافت اعلام کرده بود که اوبونتو را به ویندوز 10 وارد خواهد کرد و اکنون -با شنیدن این خبر- نقشه شیطانی مایکروسافت رو شده است! علاوه بر این، مایکروسافت اعلام کرده است که قصد دارد یک ویندوز جدید به نام Windows L به بازار عرضه کند. پر واضح است که L به Linux باز می گردد اما لینوکسی که اپن سورس نیست! اگرچه این اقدامات مایکروسافت خیلی به دل جامعه ی اپن سورس ننشسته است، اما مدیر عامل مایکروسافت -ساتیا نادلا- این اقدامات را شروع عصر جدید قلمداد کرده است.

نظر شما چیست؟ آیا مایکروسافت بالاخره ضربه ی خود را به لینوکس زد؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

http://fossbytes.com/microsoft-buys-canonical-kills-ubuntu-linux-forever/

0


فرنوش فهیم

تحصیلات آکادمیک‌ام رو در مقطع کارشناسی در دانشگاه علامه طباطبائی در رشتهٔ ادبیات انگلیسی شروع کردم و سپس در همون دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد رو در رشتهٔ آموزش زبان انگلیسی به اتمام رسوندم. اگرچه ترجمه بیش از اون‌که علم باشه، یک مهارته، اما ما در سکان آکادمی به فرایند ترجمه به شکلی علمی نگاه می‌کنیم. من با تسلط به ترجمه از انگلیسی به فارسی و همچنین از فارسی به انگلیسی، عهده‌دار ترجمه و ویرایش بخشی از مقالات وبلاگ سکان آکادمی هستم.


 • erma در تاریخ: 1395/01/13

  دروغ 13 خوبی بود.

  فرنوش فهیم در تاریخ: 1395/01/14

  خوب و غافلگیر کننده!

 • Sina Deuxshiri در تاریخ: 1395/01/13

  شایعه‌ای بیش نیست.
  درضمن سرکار خانم فهیم نام مدیر عامل مایکروسافت و جا به جا نوشتین. ساتیا نادلا. ممنون از مطلبتون :)

  ادمین سایت در تاریخ: 1395/01/13

  با تشکر از تذکر شما
  تصحیح شد

  ارادتمند
  تیم سکان آکادمی

 • ali-star در تاریخ: 1395/01/13

  دروغ اول آوریل هست ۱۰۰٪

  فرنوش فهیم در تاریخ: 1395/01/14

  حق با شماست ...

 • بهزاد مرادی در تاریخ: 1395/01/14

  امان از این دروغهای اول آوریل ...

 • mehdi در تاریخ: 1395/01/16

  یه لحظه قلبم وایساد با مردم از این شوخیا نکنید

 • سامان در تاریخ: 1395/01/18

  خدا بگم چیکارت نکه
  فشارم افتاد
  چیزیم بشه خونم گردن توعه

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)