برنامه ی جامع Developer Workforce Initiative برای توسعه دهندگان نرم افزار

طراحی تحت عنوان Developer Workforce Initiative در تلاش است تا به استاندارد سازی فرایندهای کاری مهندسین نرم افزار بپردازد. این طرح هدفی جهانی داشته تا دیدگاه ها، سطح مهارت و دانش مهندسین نرم افزار را همسو سازد. برای آشنایی بیشتر با این طرح، با سکان آکادمی همراه باشید.

طیف گسترده یی از سرویس های طرح Developer Workforce Initiative با هدف سازماندهی زندگی فردی/کاری توسعه دهندگان نرم افزار تدوین شده اند. علاوه بر ارائه ی استانداردهای آموزشی برای برنامه نویسان مبتدی، این طرح در صدد آن است تا افراد با استعداد را نیز وارد بازار کار کرده و از طریق مهارت های ایشان، محصولات جدیدی را روانه ی بازار کند.

مدیرانی که این ایده را مطرح کرده اند در تلاش هستند تا با متمرکز سازی تمامی تلاش ها در این حوزه، معیارهایی برای تولید یک محصول نرم افزاری استاندارد نیز ارائه دهند. البته هنوز کاملا مشخص نیست که این استانداردهای مد نظر چه ویژگی هایی دارند و آیا منطبق بر فرهنگ سازمانی شرکت های مختلف توسعه نرم افزار می باشند یا خیر!

آنچه مسلم است این که ایده ی Developer Workforce Initiative توانسته به خوبی نظر غول های فناوری دنیا همچون گوگل، فیسبوک، فورد، اینتل و ... جلب کند. طبق اعلام سایت رسمی Developer Workforce Initiative، این طرح به مرور در سال 2016 عملی خواهد شد. اگر علاقمند به شرکت در این طرح می باشید، از طریق آدرس Developer Workforce Initiative می توانید ثبت نام کرده و همواره از آخرین استانداردها مطلع گردید.

The new Developer Workforce Initiative gives software engineers purpose beyond code

0


فرنوش فهیم

فرنوش فهیم تحصیلات آکادمیک خود را در مقطع کارشناسی در دانشگاه علامه طباطبائی در رشته ادبیات انگلیسی شروع کرد و سپس در همان دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد را در رشته آموزش زبان انگلیسی به اتمام رساند.

اگرچه که ترجمه بیش از آن که علم باشد یک مهارت است، اما در سکان آکادمی به فرایند ترجمه به شکلی علمی نگریسته می شود. به عبارت دیگر به منظور ترجمه مقالات انگلیسی در حوزه های متفاوت در وبلاگ سکان آکادمی، سعی شده تا مترجم هایی به خدمت گرفته شوند که به فن ترجمه تسلط داشته باشند. فرنوش فهیم با تسلط به ترجمه از انگلیسی به فارسی و همچنین از فارسی به انگلیسی، عهده دار ترجمه و ویرایش بخشی از مقالات وبلاگ سکان آکادمی نیز می باشد.


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)