برنامه ی جامع Developer Workforce Initiative برای توسعه دهندگان نرم افزار

برنامه ی جامع Developer Workforce Initiative برای توسعه دهندگان نرم افزار

طراحی تحت عنوان Developer Workforce Initiative در تلاش است تا به استاندارد سازی فرایندهای کاری مهندسین نرم افزار بپردازد. این طرح هدفی جهانی داشته تا دیدگاه ها، سطح مهارت و دانش مهندسین نرم افزار را همسو سازد. برای آشنایی بیشتر با این طرح، با سکان آکادمی همراه باشید.

طیف گسترده یی از سرویس های طرح Developer Workforce Initiative با هدف سازماندهی زندگی فردی/کاری توسعه دهندگان نرم افزار تدوین شده اند. علاوه بر ارائه ی استانداردهای آموزشی برای برنامه نویسان مبتدی، این طرح در صدد آن است تا افراد با استعداد را نیز وارد بازار کار کرده و از طریق مهارت های ایشان، محصولات جدیدی را روانه ی بازار کند.

مدیرانی که این ایده را مطرح کرده اند در تلاش هستند تا با متمرکز سازی تمامی تلاش ها در این حوزه، معیارهایی برای تولید یک محصول نرم افزاری استاندارد نیز ارائه دهند. البته هنوز کاملا مشخص نیست که این استانداردهای مد نظر چه ویژگی هایی دارند و آیا منطبق بر فرهنگ سازمانی شرکت های مختلف توسعه نرم افزار می باشند یا خیر!

آنچه مسلم است این که ایده ی Developer Workforce Initiative توانسته به خوبی نظر غول های فناوری دنیا همچون گوگل، فیسبوک، فورد، اینتل و ... جلب کند. طبق اعلام سایت رسمی Developer Workforce Initiative، این طرح به مرور در سال 2016 عملی خواهد شد. اگر علاقمند به شرکت در این طرح می باشید، از طریق آدرس Developer Workforce Initiative می توانید ثبت نام کرده و همواره از آخرین استانداردها مطلع گردید.

منبع