Microsoft وبلاگی مرتبط با زبان برنامه نویسی پایتون راه اندازی کرده است!

Microsoft وبلاگی مرتبط با زبان برنامه نویسی پایتون راه اندازی کرده است!

پایتون یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی می باشد و یادگیری آن بسیار آسان تر از سایر زبان های برنامه نویسی است. لازم به ذکر است که اخیراً شرکت مایکروسافت وبلاگی را برای این زبان برنامه نویسی راه اندازی کرده و بدین وسیله علاقه ی خود به این زبان را نشان داده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این وبلاگ و زبان برنامه نویسی پایتون، با سکان آکادمی همراه باشید.

زبان برنامه نویسی پایتون خیلی از کارها را راحت کرده است، همچنین یادگیری آن در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی بسیار راحت تر است. در این مقاله، در مورد تیم برنامه نویسی پایتون مایکروسافت و وبلاگ جدیدی که مرتبط با زبان پایتون است صحبت خواهیم کرد. اگر بخواهیم در مورد جایگاه زبان پایتون در شرکت مایکروسافت صحبت کنیم باید بگوییم که تیم پایتون بخشی از گروه Azure است و در این روزها نقش بزرگی در ارتباط با علم داده کاوی ایفا می کند (آزور نام پلتفرم کلود شرکت مایکروسافت است که به منظور طراحی و مدیریت اپلیکیشن های آنلاین در یک بستر جهانی فعالیت کرده و در دیتاسنترهای قدرتمند شرکت مایکروسافت میزبانی می شود.)

گروه داده ی آزور مایکروسافت، در ایجاد و حفظ  SQL Server، Cortana Analytics Suite و Azure ML Studio مسئول است. همچنین این تیم بهترین ابزارهای پایتون را برای تمام نسخه های رایگان و پولی Visual Studio 2015 به کار گرفته است.

چرا شرکت مایکروسافت چنین وبلاگی را برای زبان برنامه نویسی پایتون راه اندازی کرده است؟ 
شرکت مایکروسافت در اولین پست اش در این وبلاگ بیان کرده است که در رابطه با زبان برنامه نویسی پایتون کارهای بیشتری انجام خواهد داد و همچنین با انجمن پایتون و توسعه دهندگان چیزهای بیشتری را به اشتراک خواهد گذاشت. مایکروسافت برای ایجاد پروژه های جانبی جالب اش، در میان مردم شناخته شده است؛ برای مثال یکی از معروف ترین پروژه هایش ربات حدس زننده ی سن است. بد نیست بدانید، تیم پایتون شرکت مایکروسافت به طور مداوم برنامه های کاربردی جالبی می سازد و آن ها را با جهانیان به اشتراک می گذارد. در ادامه با برخی از پروژه های مربوط به پایتون آشنا خواهید شد:

- پروژه ی آکسفورد: تشخیص گفتار و پردازش زبان طبیعی در پایتون
- PyVot: برای علاقمندان به اکسل
- PyKinect2: برای کاربران کینتک 

این تیم، فیلم آموزشی کوتاهی در مورد پایتون ساخته و قصد دارد آن را در وبلاگش به نمایش بگذارد؛ همچنین آن ها می خواهند داستان کسانی که با پایتون، ویژوال استودیو، آزور و آزور ام ال چیزهای جالبی ساخته اند را در این وبلاگ به اشتراک بگذارند. برای اطلاعات بیشتر می توانید وبلاگ تخصصی مایکروسافت در مورد زبان پایتون را مشاهده کرده و از آخرین اخبار مرتبط با این حوزه مطلع گردید.

نظر شما چیست؟ آیا تا به حال از زبان برنامه نویسی پایتون استفاده کرده اید؟ چه نظری در مورد این زبان دارید؟ لطفاً نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع