آشنایی با وبلاگ تخصصی Python که توسط مایکروسافت مدیریت می‌شود

آشنایی با وبلاگ تخصصی Python که توسط مایکروسافت مدیریت می‌شود

پایتون یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی است و یادگیری آن بسیار آسان‌تر از سایر زبان‌های برنامه‌نویسی است. لازم به ذکر است که شرکت مایکروسافت وبلاگی را برای این زبان برنامه‌نویسی در اختیار علاقمندان قرار داده و بدین وسیله، علاقهٔ خود به این زبان را نشان داده است.

زبان برنامه‌نویسی پایتون خیلی از کارها را راحت کرده است؛ همچنین یادگیری آن در مقایسه با سایر زبان‌های برنامه‌نویسی بسیار راحت‌تر است. در این پست، در مورد تیم برنامه‌نویسی پایتون مایکروسافت و وبلاگ جدیدی که مرتبط با زبان پایتون است صحبت خواهیم کرد.

اگر بخواهیم در مورد جایگاه زبان پایتون در شرکت مایکروسافت صحبت کنیم، باید بگوییم که تیم پایتون بخشی از گروه Azure است و در این روزها نقش بزرگی در ارتباط با علم داده کاوی ایفا می‌کند (آژور نام پلتفرم کلود شرکت مایکروسافت است که به منظور طراحی و مدیریت اپلیکیشن‌های آنلاین در یک بستر جهانی عرضه شده و در دیتاسنترهای قدرتمند شرکت مایکروسافت میزبانی می‌شود).

تیم داده‌ کاوی آژور مایکروسافت در ایجاد و حفظ SQL Server ،Cortana Analytics Suite و Azure ML Studio مسئول است. همچنین این تیم بهترین ابزارهای پایتون را برای تمام نسخه‌های رایگان و پولی Visual Studio 2015 به کار گرفته است.

چرا شرکت مایکروسافت چنین وبلاگی را برای زبان برنامه‌نویسی پایتون راه‌اندازی کرده است؟ 
شرکت مایکروسافت در اولین پست‌اش در این وبلاگ بیان کرده است که در رابطه با زبان برنامه‌نویسی پایتون کارهای بیشتری انجام خواهد داد و همچنین با انجمن پایتون و توسعه‌دهندگان چیزهای بیشتری را به اشتراک خواهد گذاشت.

مایکروسافت برای ایجاد پروژه‌های جانبی‌اش، در میان دولوپرها شناخته شده است؛ برای مثال، یکی از معروف‌ترین پروژه‌هایش روبات حدس زنندهٔ سن کاربر است. بد نیست بدانید تیم پایتون شرکت مایکروسافت به طور مداوم برنامه‌های کاربردی جالبی می‌سازد و آنها را با دنیا به اشتراک می‌گذارد که برخی از آنها عبارتند از:
- پروژهٔ آکسفورد (تشخیص گفتار و پردازش زبان طبیعی در پایتون)
- PyVot (برای علاقمندان به اکسل)
- PyKinect2 (برای کاربران کینتک) 

همچنین آنها قصد دارند داستان کسانی که با پایتون، ویژوال استودیو، آژور و آژور ام‌ال چیزهای جالبی ساخته‌اند را در این وبلاگ به اشتراک بگذارند. برای اطلاعات بیشتر، می‌توانید وبلاگ تخصصی مایکروسافت در مورد زبان پایتون را مشاهده کرده و از آخرین اخبار مرتبط با این حوزه مطلع گردید.