آشنایی با لایبرری جاوااسکریپتی Intro.js

آشنایی با لایبرری جاوااسکریپتی Intro.js

زمانی که کاربران جدیدی وب‌سایت شما را می‌بینند، یکی از بهترین راه‌کارها ارائه‌ٔ یک راهنمای گام به گام به کاربران جدید است تا بتوانند با خدمات و قابلیت‌های جدید سایت شما آشنا شوند. برای این منظور، راه‌کارهای متنوعی وجود دارد که یکی از آنها، Intro.js است. 

حال ممکن است این دغدغه برای صاحبین سایت‌های قدیمی پیش بیاید که Intro.js به درد سایت ایشان نمی‌خورد. در پاسخ به این گروه از وب‌مسترها بایستی گفت که لایبرری‌هایی از این دست برای سایت‌های قدیمی هم مناسب است چرا که وقتی یک قابلیت جدید به سایت خود می‌افزایند، به راحتی خواهند توانست این قابلیت جدید را به کاربران سایت خود معرفی کنند.

Intro.js به منظور فراهم کردن راه‌کاری برای پروژه‌های تحت وب و اپ‌های موبایل، در جهت نشان دادن قابلیت‌های سایت یا اپلیکیشن به شکلی ساده و تاثیرگذار توسعه یافته است.

ویژگی‌های شاخص Intro.js
سریع و کم‌حجم: این لایبرری چیزی در حدود 10 کیلوبایت حجم داشته و در کنار CSS‌یی با حجم 2.5 کیلوبایت، جزو یکی از لایبرری‌های سریع و سبک است.

کاربرپسند: این لایبرری از تِم‌های مختلفی برخوردار است که بسته به نوع پروژهٔ خود، می‌توانید از آنها استفاده کنید. تمامی تِم‌ها قابلیت استفاده از کیبورد و ماوس را دارند که همین مسئله Intro.js را بسیار کاربرپسند می‌کند.

سازگاری با مرورگرهای مختلف: این لایبرری با مرورگرهای گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا، سافاری و حتی اینترنت اکسپلورر سازگار است.