Resizer: ابزار طراحی گوگل برای وب دیزاینرها

Resizer: ابزار طراحی گوگل برای وب دیزاینرها

طراحی وب‌سایتی که بتواند در عین حال قدرتمند بوده و کار کردن با آن نیز آسان و ساده باشد، برای بسیاری از طراحان و دیزاینرها، کار چالش‌ برانگیزی است. اما با کمک Resizer، طراحان می‌توانند متریال دیزاین وب‌سایت خود را بر روی پلتفرم‌های مختلف با اندازه‌های گوناگون بررسی کنند و بدین ترتیب از ایرادات و باگ‌های ریز و درشت آن باخبر شوند.

Resizer این امکان را در اختیار دولوپرهای فرانت‌اند قرار می‌دهد تا به صورت اصطلاحاً Real-time (در لحظه) وب‌سایت مورد نظر را در رزولوشن‌ها و اندازه‌های مختلف دیده و متوجه شوند که آیا آن سایت با پلتفرم‌های دیگر سازگار بوده و به اصطلاح ریسپانسیو می‌باشد یا خیر.

همان‌طور که گفته شد، این ابزار برای بررسی سازگاری سبک طراحی متریال در سایت‌ها ساخته شده و اگر سایتی از ساختار متریال پیروی نکند، مطمئناً Resizer نتیجهٔ خوبی ارائه نخواهد داد. زمانی که URL سایت مورد نظر را وارد کنید، آن وب‌سایت بر روی هر سه پلتفرم در جلوی شما ظاهر می‌شود.

علاوه بر این، هر کدام از پلتفرم‌ها را به طور جداگانه نیز می‌توانید انتخاب کنید. Resizer بسیار آسان و سریع بوده و دقت آن در نمایش سایت‌ها نیز بسیار بالا است (برای آشنایی بیشتر با سبک طراحی متریال گوگل، به مقالهٔ آشنایی با مفهوم متریال دیزاین گوگل در سکان آکادمی مراجعه نمایید).

به طور کلی، Resizer ابزاری برای کشف باگ‌های طراحی، گریدها، واکنش ظاهری اِلِمنت‌ها و الگوهای رابط کاربری است که سایت‌های دارای ساختار متریال دیزاین را بررسی می‌کند.